Zarządzanie nieruchomościami

Nie jestem tu specjalnych ekspertem. Wydaje mi się jednak, że firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami jest na rynku warszawskim wiele. Zarządzanie nieruchomościami to oczywiście intratny kawałek rynku. Myślę, że jest sporo naprawdę dużych korporacjach zarządzających tysiącami metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Zatrudnijacych menadżerów, sprzedawców, asystentki, prezesów etc. Dzisiaj jednak nie o tym kawałku rynku chciałbym napisać, nie zamierzam zresztą z powrotem wchodzić do pracy korporacyjnej. Zarządzanie nieruchomościami w moim przypadku wygląda dość niepozornie. Od lutego do grupy apartamentów YesApartments.pl dołącza piąty, tym razem zlokalizowany na Powiślu. Studio Tamka.

Nie wiem, czy wszyscy Państwo są tego świadomi. Wynajmując apartament na wynajem krótkoterminowy wynajmują Państwo mieszkanie po prostu od właściciela (tak jest w przypadku czterech apartamentów YesApartments.pl w Warszawie, których jest po prostu właścicielem. Istnieje jednak także druga możliwość: apartament należy do jakiejś osoby fizycznej, która zamiast wynajmować go długoterminowo, oddała go w zarządzanie wyspecjalizowanej firmie. Takich firm w Warszawie jest całkiem sporo, niektóre zarządzają ponad setką apartamentów!

Co jest lepsze dla gości?

Oprócz tego, że wynajmuję apartamenty, lubię też podróżować. Co tu dużo ukrywać: osobiście wolę zamieszkać w apartamencie czy pokoju zarządzanym bezpośrednio przez właściciela. Lubię ten indywidualny rys. Fakt, że dochodzi do spotkania człowieka z człowieka, nie zaś klienta z pracownikiem najemnym. Wydaje mi się to po prostu bardziej sympatyczne. Za tydzień wybieram się na wymarzone wakacje, zarządzanie nieruchomościami odchodzi na chwilę przynajmniej w niepamięć i szczerze mówiąc mam nadzieję, że trafię na miłych gospodarzy, z którymi będę mógł po prostu po ludzku pogadać. Jest to dla mnie, starego bądź co bądź humanisty, po prostu ważne. Oczywiście, apartamenty sieciowe też mają swoje zalety. Pewnie można trochę lepiej przewidzieć, czego się można spodziewać. Może są pewne drobne, ale istotnev korporacyjne udogodnienia. Może panie sprzątające pracują według jakichś lepiej określonych reguł. Mimo to, wolę małe firemki, wolę spotkać właściciela i pójść z nim na kawę.

Czy zarządzanie nieruchomościami to dobry biznes?

Zapewne nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Zarządzanie nieruchomościami na dużą skalę – jest dochodowe na pewno. Zarządzanie apartamentami – może też, choć ciągle mam wrażenie, że rynek warszawski jest przegrzany i apartamentów na rynku jest po prostu za dużo. Może zmiany w prawie, zwłaszcze te dotyczące wynajmu długoterminowego, w jakiś sposób ten rynek ucywilizują. Dzisiaj, z wielu powodów, wynajem długoterminowy jest po prostu niebezpieczny. Zobaczymy, jak to się wszystko potoczy.

Od dzisiaj grupa YesApartments.pl ma pięć apartamentów na wynajem. Zobaczymy, czy i w jaki sposób ten model się sprawdzi. Na pewno będę to mieszkanie traktował jak swoje własne. A że wynajem krótkoterminowy też nie jest wolny od ryzyk, które czasem nawet trudno przewidzieć – to już zupełnie inna sprawa. Niewątpliwą zaletą podnajmu jest fakt, że ilość mieszkań można skalować. Sam nie kupię 100 mieszkań na wynajem, gdyż po prostu nie mam tylu pieniędzy. Mogę sobie jednak wyobrazić, że YesApartments.pl za kilka lat będzie wynajmowało 100 apartamentów, czemu nie?

Zachęcam do zerknięcia na zdjęcia naszego najnowszego dziecka – Studia Tamka 14. Wszystkie zdjęcie z sesji forograficznej zobaczą Państwo na naszym fan pejdżu, proszę kliknąc tutaj.

Jeśli natomiast szukają Państwo szczegółowych informacji o naszych apartmentach, proszę o kliknięcie tutaj, za kilka dni stworzę stronę poświęconą Studiu Tamka.

Studio Tamka

Zarządzanie nieruchomościami | Studio Tamka

Studio Tamka | YesApartments.pl

Studio Tamka

Studio Tamka 14

Zarządzanie nieruchomościami | YesApartments.pl

 

 

Pozostaw komentarz