Studio Chopin Warsaw – czas na facelifting!

Lubię swoje apartamenty. Niestety, wynajem krótkoterminowy rządzi się swoimi prawami, dlatego też częściej niż zazwyczaj musimy nasze apartamenty odświeżać i odmalowywać.

W lutym 2018 roku facelifting przeszedł Chopin Apartment Warsaw, tym razem, w listopadzie, czas na Studio Chopin Warsaw. Kolejny rok to będzie z kolei malowanie Studio Warszawa – dzisiaj jest w doskonałym stanie ale pojęcia nie mam, jak ściany i sufit będą wyglądały za rok.

Plany remontowe Studio Chopin Warsaw

Co chcę zmienić? Najważniejszą sprawą jest jakość farby emulsyjnej. Decoral niestety zupełnie się nie sprawdził. Muszę więc ściany i sufit zagruntować i pomalować lepszą i bardziej odporną na zmywanie farbą. Długo szukałem odpowiedniej farby, w końcu wybór padł na farbę Tikkurila. Oczywiście postaram się jak najbardziej dopasować kolor do tego, jaki był. Mam nadzieję, że goście docenią fakt, że mieszkanie jest nie tylko bardzo czyste, ale dodatkowo ściany są świeże i bez żadnych rys.

Zatem, po pierwsze, malowanie. Poza tym zamierzam przemalować listwy podłogowe. Dzisiaj są białe, będą ciemnoszare. Głównym powodem jest fakt, że goście bardzo często uderzają w nie swoimi ciężkimi walizkami. Właściwie nie da się tego potem doczyścić. Przyciemnienie listew powinno więc wyjść całej estetyce mieszkania na zdrowie. Niestety, wynajem krótkoterminowy rządzi się swoimi prawami i czasem estetyka musi ustąpić miejsca funkcjonalności.

Kolejnym elementem do zmiany są narożniki przyścienne. Nasi kochani goście, często nieświadomie, obijają ciężkimi walizkami narożniki. Niestety, nawet wewnętrzne profile aluminiowe nie dają rady. W przedpokoju w drodze do kuchni ekipa remontująca zamontowała zewnętrzne plastikowe narożniki w kolorze szarym i sprawdziły się znakomicie! Takie same będą i w innych miejscach.

Oczywiście przy okazji poproszę ekipę, by przeczyściła rury spustowe pod umywalką i zlewozmywakiem, wyczyścimy dokładnie silikon przy kabinie prysznicowej, mam nadzieję, że goście, którzy zdecydują się na najem krótkoterminowy naszych apartamentów, będą zadowoleni!

Wynajem krótkoterminowy – ograniczenia

Jakie generalnie powinny być zalecenia przy szykowaniu mieszkaniu pod wynajem krótkoterminowy? Zalecam podłogę odporną na wszelkiego rodzaju obcasy, ścierani etc. Zapewne najlepsze będą wytrzymałe panele lub terakota. Ściany powinny być pomalowane farbą bardzo odporną na zmywanie. Kafelki w łazience powinny być jasne i gładkie – łatwe do utrzymania w czystości. Elementy wyposażenia powinny być łatwo wymienialne. Na przykład umywalka, sedes etc. powinny być jak najbardziej standardowe, by można je było w razie potrzeby szybko wymienić. Mamy przemiłych gości i tzw. demolka nam się nie zdarzyła – i niech tak pozostanie.

Zapraszamy do artykuło statusie Airbnb Supoerhost – kliknij tutaj.

Warto też obejrzeć film mojego ulubionego vlogera, Radosława Gajdy, o małych domkach na dachach kamieniczek Rynku Starego Miasta – czy wiecie, co to jest?

 

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy | YesApartments.pl

Pozostaw komentarz