Wynajem apartamentów a deska klozetowa

Wiem, wiem, tytuł nie jest za mądry. Ale mi się ulało. Jak wszyscy wiecie, bardzo lubię gości naszych apartamentów na wynajem i 99% z nich z przyjemnością ugoszczę raz jeszcze. Wynajem apartamentów to wbrew pozorom wymagający biznes – o mieszkania trzeba dbać nieustannie i właściwie nigdy nie wiadomo, co goście mogą wymyślić. A wymyślają czasem rzeczy, która mi by do głowy nie przyszły i gdybym nie zobaczył, to bym nie uwierzył.

Deska sedesowa po raz pierwszy i drugi

Sklep – Leroy Merlin. Kosztuje 99 zł, czasem w promocji można dostać za 70 zł. Oczywiście wolnoopadająca i z grubego tworzywa – to nie ma yć prowizarka. Właśnie ta wolnoopadowość jest źródłem problemu.

Miałem ostatnio czarną serię w Chopin Apartment Warsaw przy ulicy Koźlej. Goście (Niemcy) najwyraźniej nie wiedzieli, że deska może być wolnoopadająca. W rezultacie deskę zniszczyli. Mieszkanie zostawili super czyste, zostawili piękny wpis w księdze gości, wyraźnie im się podobało. Pomyślałem sobie – OK, zdarza się. Następnie pojechałem do Leroy Merlin, kupiłem nową deskę. Później było paru gości z różnych krajów, świecąca nowością deska klozetowa zdobiła sedes 🙂 W końcu pojawiło się czterech Koreańczyków. Byli jedną noc. Po jednej nocy – deska zepsuta. Zrzucili na deskę coś ciężkiego (nie mam pojęcia – co), plastik nie wytrzymał i pojawiło się spory odprysk. Nowa deska służyła tydzień.

Zacisnąłem zęby i pojechałem do Leroy Merlin. Kolejne 99 zł + dojazd. Na ale co mam robić? Chopin Apartment Warsaw to nasze najlepsze mieszkanie na doby, muszę dbać o jakość usługi. Niestety, wynajem apartamentów wiąże się ciągle i bez przerwy z tego typu drobnymi naprawami. Dla gości jest rzeczą oczywistą, że wszystko ma działać i lśnić (i słusznie). Dla właściciela to bezustanny stres i dzień, którego właściwie nie da się zaplanować. Nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć.

Deska sedesowa po raz trzeci – wynajem apartamentów to niełatwy kawałek chleba!

Wczoraj (piszę to pod koniec sierpnia), po ok. 2 tygodniach eksploatacji, deska zepsuta. Znowu goście nie wiedzieli albo nie chcieli wiedzieć, że jest mechanizm wolnoopadający i że nie trzeba naprawdę opuszczać siłowo. W wyniku tego dzisiaj – kolejny montaż. Warto tu napisać kilka słów o montażu w moim przypadku. Otóż nie jestem fachowcem ani złotą rączką. Wymiana deski wiąże się koniecznością położenia na podłodze (po prostu uwielbiam). Po położeniu zawsze okazuje się, że nie ma akurat tego klucza, który jest niezbędny (jak zwykle). Zanim zatem skompletuję wszystkie narzędzia, mija dobrych kilka minut i (niestety) pada kilka nie do końca cenzuralnych słów. W rezultacie po iluś przekleństwach i po jakimś czasie deska jest wymieniona. Dodatkowo producenci często nie ułatwiają zadania. Okazuje się, że można konstrukcyjnie spieprzyć coś nawet tak prostego, jak mocowanie deski sedesowej. Jeśli więc komuś wydaje się, że krótkoterminowy wynajem apartamentów to absolutne finansowe eldorado, ten grubo się myli.

Wynajem apartamentów | YesApartments.pl

Wynajem apartamentów a deska sedesowa

Czemu o tym piszę? Ano piszę dlatego, że chciałbym by goście w wynajmowanych apartamentach czuli się jak najlepiej, to oczywiste. Ale chciałbym też, by zdawali sobie sprawę, że nie mieszkają w mieszkaniach tłustych milionerów czy spółek akcyjnych, tylko w mieszkaniach zwykłych ludzi i że warto o te mieszkanie dbać. To jest kwestia dobrego wychowania, kultury osobistej, ale też po prostu elementarnego szacunku dla gospodarzy. I o to właśnie w tym wpisie chciałbym zaapelować.

Dość marudzenia – zapraszam na wpis o tym, jak to się stało, że zająłem się wynajem apartamentów to moja praca? Kliknij tutaj.

Zapraszam też na stronę fotografa, który robił sesję naszych apartamentów i który przyjechał do nas aż spod Gdańska – kliknij tutaj.

Pozostaw komentarz