Wiosna. W Warszawie. Na warszawskim Starym Mieście

Ostatnie dni nastrajają optymistycznie. Dzisiaj nastąpiła zmiana czasu. Wczoraj po południu było po prostu pięknie. Aby uciec od natłoku spraw związanych z apartamentami na wynajem, postanowiłem dla odmiany odbyć dłuższy spacer po warszawskim Starym Mieście, przeszedłem też Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem aż do placu Trzech Krzyży.

W przyrodzie wiosny jeszcze nie widać, na warszawskiej Starówce i przy placu Zamkowym zauważyłem duże donice ze świeżo zasadzonymi bratkami. Nie zawiódł mnie znajdujący się w pobliżu naszych apartamentów (w tym samym budynku, co Chopin Apartment Warsaw) Polyester Cafe, który już wystawił ogródek zewnętrzny. Ogródek, bratki plus wzmożony ruch spacerowiczów to chyba tyle, jeśli chodzi o pierwsze oznaki wiosny. Dzisiaj może być inaczej – dzień będzie jeszcze dłuższy a i temperatura ma być wyższa niż wczoraj!

We wszystkich moich apartamentach ogrzewanie jest jeszcze włączone, ale administracja zapewne lada dzień je wyłączy. Podejrzewam, że dotyczy to wszystkich apartamentów na Starym Mieście. Wynajmując nocleg na Starym Mieście warto się przejść do któregoś z pobliskich parków – najbliższe to Park Saski oraz Ogród Krasińskich (ten ostatni to jeden z moich ulubionych parków w Warszawie). Generalnie – noclegi Warszawa Stare Miasto dają możliwość obcowania nie tylko obcowania z historią Warszawy i Polski, ale też z naturą – wbrew pozorom wokół Starówki jest bardzo zielono.

Nasz nowy apartament, Polin Apartment, także znajduje się w bardzo zielonej okolicy i do parku Krasińskich jest bardzo blisko. Nie możemy się doczekać końca remontu, to chyba będzie nasz najładniejszy apartament!

 

Pozostaw komentarz