Warszawa na weekend. 5 miejsc, które musisz odwiedzić w stolicy. Stare Miasto i…

Mamy wielu gości, którzy przyjeżdżają do nas na weekend, z reguły oznacza to pełne dwa dni w Warszawie. Często jestem pytany, o miejsca, które każdy turysta powinien odwiedzić. Nie jest łatwo o odpowiedź, ludzie mają różne gusta, poza tym Warszawa na weekend to wbrew pozorom trochę mało. Trzy, cztery dni – tyle czasu rzeczywiście wystarczy na odwiedzenie stolicy. No ale OK – pokuśmy się o moje top 5

  1. Stare Miasto, a właściwie cała starówka, czyli rynki Starego i Nowego Miasta oraz uliczki przylegające. Warto spędzić trochę więcej czasu i leniwie je przejść. Nasze apartamenty znajdują się na Nowym Mieście, jest to więc z reguły punkt pierwszy naszych gości. Apartamenty w Warszawie na Starym Mieście to dobry początek.
  2. Park Łazienkowski – warto tam się udać nawet zimą! A od wiosny do jesieni jest to punkt po prostu obowiązkowy. W niedzielę pod pomnikiem Chopina można siedząc na trawie posłuchać koncertów chopinowskich – doświadczenie po prostu magiczne. Warto zobaczyć Pałac na Wodzie i budynek, gdzie znajdowała się Szkoła Podchorążych (to tam właśnie rozpoczęło się Powstanie Listopadowe). Warto, naprawdę warto udać się na przedstawienie grane pod gołym niebem w Teatrze na Wodzie. Apartamenty Warszawa Stare Miasto to nie wszystko!
  3. Muzea: Polin oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Oba muzea emocjonalnie wbijają mnie w ziemię. W Muzeum Powstania nie byłem już dobrych parę lat, przygnębia mnie historia praktycznie dokumentnego zniszczenia miasta. Muzeum Polin z kolei to barwne przejście przez historię Polski, historię Żydów, która zaczęła się na naszych ziemiach już w XII wieku. Nasze apartamenty na wynajem znajdują się bardzo blisko Muzeum Polin, do muzeum powstania najlepiej dojechać metrem. Oba są warte odwiedzenia.
  4. Wilanów. Ze Starego Miasta to oczywiście dobry kawałek, gościom naszych apartamentów sugerujemy Ubera lub taksówkę. Wilanów nie był zniszczony podczas wojny, warto zwiedzić wnętrza, warto pospacerować po ogrodach wilanowskich. Warszawskie Stare Miasto (tam znajdują się nasze apartmenty na wynejm dobowy) to serce Stolicy, ale jej dusza jest w Łazienkach i Wilanowie.
  5. Spacer bulwarami wiślanymi. Koniecznie. Koniecznie też warto napić się piwa w jednej z licznych kawiarenek usytuowanych na obu brzegach Wisły – niektóre są naprawdę magiczne! Obok naszych apartamentów cumuje prom wożący pasażerów na drugą stronę Wisły, można więc obejść się od marszu do któregoś z mostów.

Apartamenty Warszawa Stare Miasto – to naprawdę świetne połączenie

Pozostaw komentarz