Śniadanie na Nowym Mieście – gdzie zjeść?

Dość często jesteśmy pytani, gdzie najlepiej zjeść śniadanie na Nowym Mieście. Większość restauracji niestety otwiera się dość późno, około 11-tej a nawet 12.tej. Cóż zatem należy zrobić, by zjeść śniadanie rano?

Po pierwsze, nasze apartamenty

Z pewnością nasi goście mają tam do dyspozycji wszystko, co jest potrzebne do przygotowania śniadania. W naszych apartamentach na wynajem znajdą Państwo zestaw talerzy, miseczek, kubków, sztućców, toster, garnki, mikrofalówkę – jest absolutnie wszystko, co niezbędne do przygotowania śniadania. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują si trzy sklepy spożywcze. Po pierwsze, Sam Plus na rogu Freta i Franciszkańskiej. Mogą Państwo przeczytać opis tego sklepu tutaj. Po drugie – sklep Żabka na rogu Franciszkańskiej i Sapieżyńskiej. Sklep jest zadziwiająco dobrze zaopatrzony i często sam robię tam zakupy. Uwaga! To jest dość wyjątkowy sklep Żabka, w którym nie możemy kupić alkoholu. Trzecim sklepem w pobliżu jest Carrfour Express. Znajduje się on dosłownie na Rynku Nowego Miasta, tuż obok Bombonierka Cafe (o tej kawiarni kilka słów niżej, to też jest opcja śniadaniowa).

Co jednak, gdy nasi goście nie chcą bawić się w przygotowywanie śniadania i chcą po prostu gdzieś wyjść? We wczesnych godzinach porannych rysują mi się 3 opcje.

Śniadanie na Nowym Mieście w Wake Cup Cafe przy ul. Franciszkańskiej

Wake Cup Cafe to klimatyczna i dość przy tym mała kawiarenka przy ulicy Franciszkańskiej, blisko Bonifraterskiej. Zaletą są naprawdę wygodne siedziska. Śniadanie na Nowym Mieście można zjeść tam już od 7 rano! Z pewnością to też wielka zaleta dla rannych ptaszków. Zapewne miłośnicy kawy ucieszą się – wybór kaw jest spory i są dobrze robione! Oprócz tego można zamówić tosty bądź kanapki (na życzenie podgrzewane), sok ze świeżych owoców, croissanty, jakieś słodkości? Czegóż trzeba więcej?

Bombonierka Cafe

Śniadanie w Cafe Bombonierka to świetna opcja zwłaszcza latem, lokal dysponuje ogródkiem, przyjemnie zjeść śniadanie na Rynku Nowego Miasta. Lokal otwierają już o godzinie 8-mej. Śniadanie kosztuje kilkanaście złotych (do tego, dodatkowo, kawa lub herbata). Wydaje mi się. że jest sześć pozycji w menu, z nieśmiertelną jajecznicą na czele. Jeśli jest chłodniej, skazani jesteśmy na pobyt we wnętrzu. Podczas, gdy w przedniej części kawiarni bywa sporo ludzi, w tylnej części jest pusto. Jeśli mogę Państwu zasugerować, warto rozsiąść się w części tylnej, jest tam po prostu spokojniej.

Śniadanie na Nowym Mieście w kawiarni Pożegnanie z Afryką

Kawiarnia Pożegnanie z Afryką znajduje się nieco dalej od naszych apartamentów na wynajem. Tym niemniej są to dalej dosłownie dwa kroki. Z całą pewnością jest to dobra opcja dla miłośników kawy. Chyba nigdzie w Warszawie nie ma takiego wyboru smaków! Wybór śniadań nie powala na kolana, ale jeśli oprócz przekąski zależy nam na doskonałej kawie, jest to chyba najlepszy wybór.

Niewątpliwie kawiarnia Pożegnanie z Afryką zasługuje na oddzielny wpis na tym blogu, będę tam musiał kiedyś wpaść na trochę dłużej i wszystko dokładnie opisać.

Hotel La Regina

Jeśli żaden z lokali nie przypadnie Państwu do gustu, pozostaje hotel La Regina (śniadanie ok. 100 zł) lub dalszy spacer na Stare Miasto. Śniadanie w hotelu La Regina jest po prostu drogie, jest to hotel koniec końców pięciogwiazdkowy. Ale śniadanie na Starym Mieście, poprzedzone kilkuminutowym spacerem dla nabrania apetytu, wydaje się zupełnie sensownym rozwiązaniem!

Reasumując – najtańszą opcją jest oczywiście śniadanie na Nowym Mieście zjedzone w apartamencie, kuchnia jest w pełni wyposażona i znajdą Państwo wszystko, co potrzeba. Opcja numer dwa to śniadanie w jednej z trzech kawiarni przy ulicach Freta i Franciszkańskiej. Wreszcie, można się po prostu przejść na Stare Miasto, gdzie znajdą Państwo największy wybór kawiarni i restauracji na Starówce.

Jeśli zainteresował Państwa ten post, może warto poczytać o nowomiejskich muzeach? Kliknij tutaj.

Natomiast jeśli chcą Państwo film przedstawiający nasz pierwszy apartament, Chopin Apartment Warsaw, prosimy kliknąć tutaj.

Śniadanie na Nowym Mieście

Śniadanie na Nowym Mieście | YesApartments.pl