Sezonowość apartamentów na doby

Sezonowość apartamentów na doby – oczywiście, jak w prawie każdej branży, apartamenty na wynajem także cechuje sezonowość. Wiadomo, latem jest więcej gości, turyści przyjeżdżają do Warszawy coraz częściej. Zimą wynajmujących jest oczywiście mniej. Tak to wygląda z grubsza, a jak to wygląda w szczegółach? Co wynajmujący mogą z tym fantem zrobić? Zapraszam do lektury!

Sezonowość apartamentów na doby

Sezonowość apartamentów na doby wygląda z grubsza tak: pik to oczywiście lipiec i sierpień. Wrzesień, październik oraz, z drugiej strony, maj i czerwiec, to także bardzo dobre miesiące. Okres od listopada do kwietnia to okres mniejszego popytu na apartamenty na doby. Jak to zwykle w życiu bywa, z wyjątkami. Sporo gości przyjeżdża na 11 listopada. Okres naprawdę gorący zaczyna się z kolei ok. 24 grudnia i trwa do mniej więcej 10 stycznia. Trzeba tu pamiętać o tym, że raz – większość krajów europejskich ma w tym okresie ferie, dwa – Wigilia Bożego Narodzenia w Kościele Prawosławnym przypada później i są oczywiście goście z krajów byłego ZSRR, którzy chcą ten okres przeznaczyć na zwiedzanie Warszawy.

Kolejnym okresem wzmożonego popytu jest Wielkanoc i oczywiście początek maja. Warto też mieć rękę na pulsie i obserwować aktualne wydarzenia – mecz piłkarski, koncert jakiejś gwiazdy na Stadionie Narodowym oczywiście przełoży się na wzmożony popyt na apartamenty na doby. Paradoksalnie – nie zauważyłem zwiększonego popytu na przykład na Walentynki, choć intuicyjnie aż by się o to prosiło! Tak mniej więcej wygląda fluktuacja popytu apartamentów na doby.

Co właściciel obiektu może z tym zrobić?

Nie zdradzę tu chyba żadnej dużej tajemnicy. W okresie wzmożonego popytu ceny są wyższe. Głowa właściciela apartamentów na doby (czy też hotelarza) w tym, by okres wzmożonego popytu wykorzystać. Proszę się więc nie dziwić, że latem cena apartamentów na doby może po prostu różnić się od ceny na przykład w listopadzie. To po prostu normalne. Wynajem krótkoterminowy apartamentów to wbrew pozorom naprawdę ciężka i często niewdzięczna praca!

Jak turysta może wykorzystać sezonowość apartamentów na doby?

Ano, właśnie. Jeśli są Państwo w stanie przełknąć fakt nie najlepszej pogody, może przelotnego deszczu i śniegu, sugeruję odwiedzenie Warszawy właśnie w niskim sezonie. Ceny noclegu są niższe. Ceny w restauracjach – także są niższe. Część muzeów udostępnia swoje wystawy bezpłatnie (przykład: w listopadzie wszystkie rezydencje królewskie, czyli Łazienki, Wilanów oraz oczywiście Zamek Królewski były za darmo).  Dodatkowo można liczyć na odrobinę samotności, możliwość uchwycenia unikatowości stolicy… Prawda, że to wszystko brzmi kusząco?

Jeśli zatem chcą Państwo odwiedzić Warszawę, pokazać ją dzieciom, poczuć jej atmosferę – paradoksalnie zapraszam jesienią i zimą! Naprawdę jest fajnie 🙂 Zaś dodatkowo można zaplanować wizytę w którymś z warszawskich teatrów, które przecież latem mają przerwę.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zobacz ofertę naszych apartamentów! Kliknij tutaj.

Jeśli natomiast zamierzasz po prostu sprawdzić dostępność i zarezerwować, kliknij tutaj – gwarantujemy najlepsze ceny!

Sezonowość apartamentów na doby

Sezonowość apartamentów na doby | YesApartments.pl

 

Pozostaw komentarz