Restauracja Freta 33 – prosta i dobra kuchnia na Nowym Mieście

Restauracja Freta 33 – nasza ulubiona (jak dotąd) restauracja przy ulicy Freta. Kuchnia jest oparta na produktach sezonowych. Popularne jest łączenie pozornie nieoczywistych smaków w nową całość. I chociaż w pobliżu jest kilka innych niezłych restauracji (Fret-a-Porter, Feta na Freta, Bazyliszek, Enoteka), to jednak jak chcę zjeść coś naprawdę dobrego, zaprasza mnie do siebie restauracja Freta 33

Restauracja Freta 33 – wystrój

Z pewnością wystrój jest prosty i skromny. Ściany pomalowano na biało. Wydaje mi się, że jest to zwykła biała farba olejna położona wprost na ceglaną ścianę. Efekt jest bardzo przyjemny dla oka. Stoły i krzesła są proste, bez żadnyh zbędnych ozdób. Latem oczywiście restauracja Freta 33 zaprasza na zewnątrz, na letni ogródek. Zjedzenie czegoś dobrego na Rynku Nowego Miasta jest przyjemnością samą w sobie. Jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić, to do wygody krzesełek na zewnątrz – nie są one dla mnie zbyt wygodne. Inna sprawa, że jestem raczej duży i może te krzesełka niekoniecznie są obliczone na mój rozmiar.

Restauracja Freta 33 – menu

Mam wrażenie, że kucharz lubi eksperymentować i – co ważniejsze – mu się to udaje. Jadłem tam kilka lat temu zupełni obłędną zupę arbuzową z dodatkiem bodajże sera feta. Z pewnością nie jest to oczywiste połączenie, ale efekt był naprawdę super! Pamiętam też smak zupy rakowej. Niewątpliwie jest to klasa sama dla siebie.

Z drugich dań lubię wszelkiego rodzaju wariacje makaronowe. Czarne spaghetti z rakami jest po prostu doskonałe. Pamiętam też, że jadłem jakiś makaron z krewetkami. Co mnie uderza w kuchni serwowanej w restauracji to fakt, że są to potrway naprawdę proste. Cała sztuka polega na umiejętnym i nie nachalnym dobraniu przypraw. Dalej, na pięknym podaniu. Na końcu, na uśmiechu kelnerki. Co do kelnerek, to od dłuższego już czasu widzę te same, co też dobrze świadczy o restauracji.

Nie ukrywam, nigdy nie zamawiałem tam porcji obiadowych, wpadałem na lunch. Jak raz czy drugi zamówię coś większego, podzielę się wrażeniami.

Restauracja Freta 33 serwuje spory wybór win białych i czerwonych, ja osobiście zamawiam lampkę wina Pinot Grigio, to już element tradycji. Są też desery, wyglądają smakowicie, ale ich nie próbowałem.

Z pewnością warto restaurację Freta 33 odwiedzić. Może być to miłym przystanki w zwiedzaniu Warszawy

Zaciekawił Cię ten wpis? Zapraszamy do przeczytania recenzji Cafe Polyester nieopodal – kliknij tutaj.

Menu restauracji Freta 33 znajdziesz natomiast tutaj.

Restauracja Freta 33

Restauracja Freta 33 | YesApartments.pl

 

 

Pozostaw komentarz