Restauracja Fontanna – świetna pizza!

Wybrałem się ostatnio do nowego dla mnie miejsca. Restauracja Fontanna znajduje się tuż przy Parku Multimedialnych Fontann. Idąc Kościelną z Nowego Miasta należy zejść schodkami na dół, skręcić w prawo i – już jest. Z pewnością jest to lokal relatywnie nowy, otwarty pod koniec 2016 roku. Lokalizacja się świetna – praktycznie cały rok chodzą tu tłumy turystów i Warszawiaków. Miejsce jest jednocześnie oddalone od Wisłostrady, nie ma więc ryzyka oddychania spalinami siedząc w ogródku letnim. W środku jest elegancko. Niestety, trochę mnie raziły dekoracje nie pasujące do całości, ale może ja się nie znam? Z kolei bardzo podobały mi się świetliki czy też doświetlacze wnętrza. Ukłony dla architekta!

Restauracja Fontanna – jedzenie

Muszę Państwa rozczarować. Niestety nigdy tam nie biesiadowałem. Nigdy nie zamawiałem też drogich potrwa, przy których kucharz mógłby okazać swój kunszt.

Pierwszy raz byłem tam latem 2017 roku po prostu na pizzy z obowiązkową dla mnie lampką Pinot Griggio. Pierwsze miłe zaskoczenie – pizza była z pieca opalanego drewnem, nie elektrycznego! Kto kosztował tego i tego wie, że to kolosalna różnica.

Drugi raz byłem z rodziną – kilka miesięcy później. Nie zamawialiśmy jakichś szaleństw, było bardzo miło, pamiętam bardzo dobre tiramisu.

Trzeci raz byłem niedawno. Turystów już nie było. Lokal był praktycznie pusty, oprócz nas był zajęty może jeden stolik. Za trzecim razem było dobrze, ale nie wyśmienicie. Jak to często w Polsce bywa, miałem wrażenie, że obsługująca nas kelnerka jest bardzo świeża. Na zwykłą pizzę czekaliśmy długo. Były też drobne nieporozumienia jak np. gorąca herbata podana w kubku bez ucha – jak to pić? Z pewnością nie trafiliśmy na dobry czas 🙂 Tak czy owak, wspomnienia związane z Restauracją Fontanna mam miłe i pewnie przy pierwszej nadarzającej się okazji tam wrócę.

Restauracja Fontanna – otoczenie

Chyba jednym z największych atutów restauracji jest jej położenie. Park Fontann jest po prostu na wyciągnięcie ręki. Nigdy tego nie prawdzałem, ale pewnie show można oglądać wprost z restauracyjnego ogródka. Obok znajdują się małe fontanienki, przy których z reguły bawią się małe dzieci. Przy Parku Multimedialnych Fontann często odbywają się różne imprezy masowe, koncerty czy biegi uliczne. Mimo to, miejsce wydaje się być trochę na uboczu od głównego szlaku turystycznego, co dla mnie jest wielkim atutem.

Na pewno warto tam zajrzeć. Ja będę tam zaglądał na pewno. Z Nowego Miasta do Restauracji Fontanna dojdziemy w maksymalnie 5 minut.

Spodobał Ci si ten wpis? A czy byłeś już w restauracji Freta 33? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj recenzję tutaj!

Jeśli natomiast chcesz wynająć apartament na Nowym Mieście, zapraszamy do nas! Kliknij tutaj.

Restauracja Fontanna

Restauracja Fontanna | świetna pizza

 

 

Pozostaw komentarz