Plaże nad Wisłą

Plaże nad Wisłą to miejsce absolutnie magiczne, choć pewnie większość bywalców tego miejsca zupełnie nie dostrzega. Podczas, gdy zagraniczni turyści pieją z zachwytu, dla Warszawiaków jest to po prostu kolejne miejsce, gdzie można miło spędzić czas.

Plaże nad Wisłą – gdzie się udać?

Osobiście bardzo lubię spacer zaroślami od Mostu Poniatowskiego do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Po drodze znajduje się co najmniej kilka barów oraz kilka plaż. Chyba najbardziej znana jest plaża przy barze La Playa. Dodatkowo w pobliżu znajduje się park linowy, można też się przejść do pobliskiego ZOO. Zarośla (konkretnie – lasy lęgowe) po praskiej stronie Wisły są ulubionym miejscem biegaczy i rowerzystów. Właściwie to nic dziwnego – będąc w środku miasta można się poczuć tak, jakbyśmy byli na jego obrzeżach. Dodatkowym atutem jest fakt, że co chwila dosłownie mamy piękny widok na drugą stronę Wisły, na Stare i Nowe Miasto oraz Zamek Królewski. Z pewnością są to miejsca warte zobaczenia z tej perspektywy!

Bary na południe od Mostu Poniatowskiego

Bardzo lubię też spacery na południe od Mostu Poniatowskiego. Właściwie można zacząć od zajrzenia do Pubu Pod Mosteczkiem. Niewątpliwie miejsce to ma bardzo unikalną atmosferę! Następnie możemy udać się na spacer wzdłuż Wisły. Miniemy po drodze do najmniej kilkanaście różnych barów i barków, często pod gołym niebem. W każdym jest nieco inna atmosfera, ale też w każdym będzie fajnie i przyjemnie. Dodatkowym atutem będzie duża liczba młodzieży, jest to jedno z ulubionych miejsc warszawskich studentów. Z pewnością zatem można liczyć na wesoły gwar oraz otoczenie pięknych studentek lub przystojnych studentów – zależnie od upodobań. Oczywiście cały ten teren oprócz barów i pubów oferuje też sporo miejsca na wszelaką rekreację: są tu boiska do piłki siatkowej, przystanie kajakowe, można pograć w piłkę plażową czy po prostu pojeździć na rowerze.

Warszawa zbliża się do rzeki

Osobiście bardzo się cieszę, że powoli, bo powoli, ale Warszawa zbliża się do rzeki. Niedawno oddane bulwary stają się nową wizytówką miasta. Plaże po drugiej stronie Wisły są pięknym i nieco bardziej dzikim uzupełnieniem oferty dla Warszawiaków i turystów. Dodatkowo dosłownie co krok można znaleźć miejsce, by coś zjeść i wypić. Jest dobrze!

Zainteresował Cię ten wpis? A może zainteresuje Cię także mój alternatywny spacer po Warszawie? Kliknij tutaj.

Jeśli natomiast chciałbyś wynająć nasz apartament, proszę Cię o zrobienie tego na naszej stronie www – gwarantujemy najlepsze ceny! Kliknij tutaj.

Plaże nad Wisłą