Ogrody Zamkowe w Warszawie

Każdy szanujący się monarcha musiał mieć a) piękny pałac, b) wspaniałe ogrody, by było gdzie spacerować i cieszyć się pięknem przyrody. Nic zatem dziwnego, że Ogrody Zamkowe w Warszawie są nieodłącznym elementem Zamku Królewskiego. Co ważne, są to ogrody ogólnodostępne, nie trzeba mieć biletu na zwiedzanie Zamku Królewskiego, może tu przyjść właściwie każdy.

Ogrody Zamkowe w Warszawie

Ogrody Zamkowe w Warszawie składają się z dwóch części: górnej i dolnej. Jest to podyktowane tym, że Zamek Królewski w Warszawie położony jest na Skarpie Wiślanej. Ogrody kaskadowo schodzą do Wisły. W części górnej znajduje się restauracja – jest to jedna z najładniejszych lokalizacji na zjedzenie posiłku, zwłaszcza latem.

Dolna część ogrodów składa się z dwóćh części. Pierwsza część jest otwarta, mamy tu alejki, wystrzyżony trawnik, sporo kwiatów i, oczywiście, obowiązkową fontannę. Druga część ogrodu to coś w rodzaju labiryntu. Ścieżki wiją się wzdłuż równo przystrzyżonych krzewów tworzących ścianę labiryntu. Także znajdziemy tam ławeczki, romby kwiatowe i  fontanny. Możemy tu zatem usiąć i będąc odgrodzonym śnianą krzewów chwilę odpocząć.

Ogrody Zamkowe w Warszawie nie są niestety duże. W jakiejś mierze jest to zrozumiałe, mówimy w końcu o ścisłym centrum miasta. Z drugiej strony, aż by się prosiło o zlikwidowanie pobliskiego parkingu przy ulicy Boleść i rozszerzenie ogrodów o ten kawałek przestrzeni. Mam nadzieję, że kiedyś to się uda.

Jak tam się dostać?

Znalezienie Ogrodów Zamkowych nie jest specjalnie trudne. W końcu znajdują się pod samym Zamkiem Królewskim. Goście naszych apartamentów na wynajem na Nowym Mieście powinni tam dotrzeć po prostu pieszo, można z Nowego Miasta zejść na dół ulicą Mostową i następnie chwilę przespacerować się wzdłuż Wisłostrady. Polin Apartment położony jest nieco dalej, ale dalej – szeroko rozumiane Stare Miasto położone jest w odległości krótkiego spaceru.

Do Ogrodów Zamkowych możemy wejść przez dużą bramę zlokalizowaną na rogu Wybrzeża Gdańskiego (Wisłostrady) i Grodzkiej. Są też wejścia od góry – jedno od strony Pałacu Pod Blachą, drugie od strony ul. Kanoniej. Oczywiście, warto też zwiedzić Ogrody Zamkowe przy okazji zwiedzania Zamku Królewskiego, możemy wejść w poziomu Arkad Kubickiego.

Warszawa nam pięknieje. Z każdym rokiem. Nie ukrywam, że bardzo, bardzo się z tego cieszę.

Zainteresował Cię ten wpis? A czy wiesz, dlaczego ulica Mostowa nosi taką nazwę? Kryje się za tym ciekawa hostiria, kliknij tutaj.

Szukasz apartamentu na wynajem? Kliknij tutaj, gwarantujemy najlepsze ceny!

Ogrody Zamkowe w Warszawie

Widok na Zamek Królewski | Ogrody Zamkowe

Widok na Zamek Królewski | Ogrody Zamkowe

Ogrody Zamkowe w Warszawie

Rabaty kwiatowe | Ogrody Zamkowe w Warszawie

Fragment “labiryntu” | Ogrody Zamkowe w Warszawie

Ogrody Zamkowe w Warszawie | Widok od storny Wisły

 

 

Pozostaw komentarz