Nowy salon Warszawy

Bulwary wiślane w Warszawie? Niewątpliwie tak, jest to nowy salon Warszawy, kolejne miejsce, z którego Warszawa może być dumna. Budowa nowych odcinków bulwarów zajęła trochę czasu, ale nareszcie wszystko jest gotowe i można już spacerować od Mostu Świętokrzyskiego do Mostu Gdańskiego. Dosłownie kilka dni temu otwarto ostatni remontowany odcinek – od Mostu Świętokrzyskiego do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego (na wysokości Starego Miasta). Nasi goście wynajmujący apartamenty na wynajem w Warszawie zyskali więc kolejne miejsce do naprawdę ładnego spaceru. Nowy salon Warszawy wyszedł naprawdę bardzo ładnie! Warto się przejść, warto też wynająć rower czy elektryczną hulajnogę i zobaczyć bulwary w całej swojej okazałości.

Jakie atrakcje czekają nas na warszawskich bulwarach?

Na wysokości Mostu Świętokrzyskiego znajduje się pomnik Syrenki warszawskiej oraz mini fontanny, uwielbiane zwłaszcza przez dzieci. Warto wiedzieć, że modelką pozującą do rzeźby była Krystyna Rahelska, autorka słów do piosenki “Hej chłopcy, bagnet na broń”. Dalej, pod samym mostem, znajdując się urządzenia do streetworkoutu. Idąc dalej warto zerknąć na nietuzinkową architekturę Centrum Nauki Kopernik. Kawałek za “Kopernikiem” znajduje się też włoska restauracyjka. Tu kolejna anegdotka – wszystkie obiekty małej architektury są tak skonstruowane, by w razie powodzi mogły się unosić na wodzie, co może je uratować przed zatopieniem i zniszczeniem. Na całej długości bulwarów nie brakuje oczywiście świetnych punktów widokowych zarówno na Pragę, jak i na Stare Miasto. Do nabrzeża przycumowanych jest coraz więcej statków będących pływającymi restauracjami. Dosłownie co kilkaset metrów możemy się też natknąć na atrakcje dla dzieci: piasek, huśtawki etc. Całość dopełniają przemyślane elementy małej architektury: ławki, stoliki, miejsca odpoczynku.

Prom do warszawskiego ZOO

Wspominałem już o tym na tym blogu, ale niewątpliwym ułatwieniem dla wszystkich Warszawiaków i turystów jest prom kursujący między bulwarami a plażą na Wiśle. Kursuje on od maja do września i jest całkowicie bezpłatny. Oczywiście można też przewieźć swój rower.

Gorąco zachęcam do spaceru bulwarami wiślanymi. Można spojrzeć na Warszawę i Wisłę z nowej perspektywy. Nowy salon Warszawy zachwyca pięknymi widokami oraz przemyślaną architekturą. Warszawa wzbogaciła się o kolejne miejsce, które długo jeszcze będzie przyciągać turystów.

Nowy salon Warszawy – jak tam trafić?

Trzy z naszych apartamentów na wynajem znajdują się na Nowym Mieście, czyli tuż obok Parku Multimedialnych Fontann oraz bulwarów. Studio Tamka znajduje się 100 m od bulwarów, z drugiej strony, na wysokości Mostu Świętokrzyskiego. Z apartamentu Polin na bulwary jest ciut dalej, ale dalej jest to bardzo przyjemny spacer. Wszystkich swoich gości zachęcam, by nowy salon Warszawy odwiedzili.

Spodobał Ci się ten wpis? Chcesz odwiedzić Warszawę? Zobacz, jakie apartamenty oferujemy do wynajęcia, kliknij tutaj.

Zobacz też film, jak bulwary oceniają architekci, kliknij tutaj.

 

Bulwary - nowy salon Warszawy

Nowy salon Warszawy, bulwary

Bulwary warszawskie

Pozostaw komentarz