Lato w apartamencie na wynajem? Tak, w Warszawie!

Ostatnio pogoda nas po prostu rozpieszcza. Dni są tak ciepłe (żeby nie powiedzieć: upalne), że nawet nasi goście z Grecji i Hiszpanii są zachwyceni. Wiosna i lato to czas zwiedzania i długich ciepłych wieczorów. Nie zawsze mamy jednak czas, by wyjechać na dłużej i daleko. Niewątpliwie Warszawa i lato w apartamencie na wynajem  jest świetnym wyborem dla osób, które chcą miło i przyjemnie spędzić kilka dni. Atrakcji jest co niemiara i każda osoba znajdzie coś ciekawego dla siebie!

Warto zatrzymać się w mieszkaniach wynajmowanych krótkoterminowo. Niewątpliwie lato w apartamencie na wynajem daje możliwość spojrzenia na Warszawę z perspektywy jej mieszkańca. Niewątpliwie hotele i hostele zawsze są w jakiś sposób bezosobowe, w jakiś sposób oderwane od tkanki miasta. Lato w apartamencie na wynajem oznacza pobyt znacznie bardziej bliżej ludzi, można porozmawiać z właścicielem, można poznać sąsiadów. Co równie ważne, apartamenty często znajdują się w świetnych lokalizacjach. Można zatem od razu znaleźć się w środku gwaru miasta.  Główne atrakcje Warszawy znamy chyba wszyscy i każdy turysta zawsze tam się udaje. Są to oczywiście Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy, Łazienki, Wilanów, Pałac Kultury i Nauki. To są miejsca oczywiste, turystyczne “must see”.

Ja jednak chciałbym opowiedzieć o kilku miejscach mniej oczywistych, a także godnych zwiedzania. Z pewnością są to miejsca znane i odwiedzane przez mieszkańców Warszawy, które zasługują na to, by być odwiedzonymi także przez turystów. Oczywiście proszę ten wpis potraktować jako mój subiektywny głos w dyskusji – zapraszam do komentowania i dodawania własnych typów! Ostatnia uwaga – kolejność na liście jest zupełnie przypadkowa.

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu – lato w apartamencie na wynajem

W każdą sobotę i niedzielę (nawet zimą) przy ulicy Wojska Polskiego nieopodal Placu Inwalidów skwerek pomiędzy jezdniami zamienia się w raj dla sybarytów i miłośników dobrej kuchni z całego świata. Czego tam nie ma! Z pewnością znajdziemy tu lody naturalne, kuchnię hiszpańską, ukraińską, etiopską, brazylijską, włoską, polską, domowe ciasta i pierogi, sery włoskie i francuskie… listę tę można ciągnąć właściwie w nieskończoność. Można zostawić latorośle pod specjalistyczną opieką. Dalej, obsługa targu wypożycza leżaki i koce. W pobliżu znajduje się duży park otaczający Cytadelę Warszawską. Jednym słowem można tam spędzić uroczych kilka godzin. Z Nowego Miasta i Muranowa można tam dojść po prostu na piechotę. Lato w apartamencie na wynajem w Warszawie? Ależ tak!

Cytadela Warszawska – noclegi w apartamencie na wynajem

Miejscu tuż koło Targu Śniadaniowego. Zapewne lepiej by było chyba powiedzieć, że to Targ Śniadaniowy jest blisko Cytadeli. Niewątpliwie Cytadela Warszawska jest olbrzymia i zajmuje teren 36 ha! Lada moment Cytadela będzie kolejnym “must see” na mapie Warszawy, ma się tam zajmować Muzeum Historii Polski oraz Oręża Polskiego. Zapewne tym bardziej więc chyba warto się pospieszyć, dziś jest to miejsce ciche i kameralne. Warto zajrzeć do dwóch muzeów: Muzeum Katyńskiego (wejście od strony Nowego Miasta i ulicy Zakroczymskiej) oraz Muzeum Niepodległości znajdującego się w Pawilonie X. Teren Cytadeli zachęca do spacerów i do zadumy nad trudną historią Polski. Przecież to tutaj więzieni byli Romuald Traugutt, Roman Dmowski, Józef Piłsudski i wielu, wielu innych.

X Pawilon był ostatnim miejscem “zamieszkania” dla wielu Polaków przed deportacją na Sybir. W pobliżu Cytadeli obok Fortu Legionów znajduje się Park Traugutta. To właśnie tam, na wzgórzu, powieszono pięciu członków Rządu Tymczasowego z Romualdem Trauguttem na czele. Warto popatrzeć na architekturę samej Cytadeli – grubość murów jest doprawdy imponująca! Swoją drogą, musieliśmy się nieźle Rosjanom dawać we znaki, skoro zbudowano tak duży garnizon, by Warszawiaków trzymać w ryzach.

Górka Szczęśliwicka – pobyt w apartamencie na wynajem

Jest to oczywiście miejsce spacerów i wypoczynku mieszkańców Szczęśliwic (na Zachód od Ochoty). Jest to najwyższy punkt Warszawy (152 m.n.p.m.). Przy okazji jest to całoroczna trasa narciarska. Niewątpliwie warto tam wybrać się z dziećmi – jest możliwość zjeżdżania na dużych gumowych pontonach. Być może właśnie milusińskich uszczęśliwicie! Jak już będą Państwo w Szczęśliwicach, warto zobaczyć pomnik upamiętniający Redutę Ordona. Znajduje się on nieopodal przystanku WKD Reduta Ordona. Wydaje się dzisiaj, że Reduta Ordona znajdowała się kilkaset metrów od tego miejsca, nieopodal Centrum Handlowego Blue City. Zapewne te dywagacje trzeba zostawić Varsavianistom. Niewątpliwie Reduta Ordona była z tej strony Warszawy.

Punkt Canaletta – Warszawa w apartamencie na wynajem

Z Nowego Miasta (czyli z miejsca, gdzie znajdują się nasze apartamenty na doby) warto przejść się ulicą Kościelną, zejść na Powiśle, przejść pod Wisłostradą i znaleźć się na nowo wyremontowanych Bulwarach Warszawskich. Znajduje się tam m.in. przystań promowa i prom, którym możemy bezpłatnie popłynąć na drugą stronę rzeki, na plażę nieopodal Baru La Playa. Z kolei to miejsce łączy się bezpośrednio z Muzeum Narodowym w Zamku Królewskim. Jak? Koniecznie zatrzymajcie w sali z kolekcją Canaletta.

Niewątpliwą perłą w koronie tej kolekcji jest obraz zatytułowany “Widok na Warszawę od strony Pragi”. Jest to przepiękna panorama Warszawy z drugiej połowy XVIII wieku. Canaletto oczywiście musiał przepłynąć Wisłę, by móc namalować obraz. Jednym z punktów, z których Canaletto panoramę malował (tych punktów było kilka) jest właśnie rzeczona plaża. Niewątpliwie sam prawy brzeg Wisły wart jest spędzenia tu czasu, przez szuwary wiślane biegnie wygodna ścieżka pieszo-rowerowa. Nieopodal plaży znajduje się park linowy, nieco dalej – ZOO. Z pewnością miejsce to zachęca do spacerów i aktywnego wypoczynku.

Zaułki Muranowa – tereny byłego Getta

Niewątpliwie Muranów to dzielnica, która jest symbolem Żydów, pamiątką po ich obecności i przypomnieniem o ich nieobecności dzisiaj. Przede wszystkim Muranów po Powstaniu w Getcie został praktycznie całkowicie zrównany z ziemią. Zapewne zwały gruzów są przyczyną delikatnego pofałdowania całej dzielnicy. Zachęcam do spaceru podwórkami, bramami i zaułkami. Muranów został odbudowany po wojnie pod okiem architekta Bohdana Lacherta. Proszę zwrócić uwagę na jakość tej architektury!

W związku z tym zachęcam do zerknięcia na tyły kina Muranów, w okolice ulicy Nowolipie. Jest to naprawdę fajne i ciche miejsce do życia. Z naszych nowomiejskich apartamentów na wynajem na Muranów jest całkiem blisko. Wystarczy przejść obok Ambasady Chin i przejść przez Ogrody Krasińskich. Niewątpliwie pobyt w Polin Apartment daje właśnie możliwość spędzenia kilku dni i nocy w sercu starego Muranowa. A jak już będą Państwo na Muranowie, po zwiedzeniu Muzeum Polin oraz Muzeum Więzienia Pawiak, zachęcam gorąco do odwiedzenia Powązek. Z pewnością cmentarze protestancki, katolicki i żydowski i wreszcie muzułmański są bardzo piękne!  Warto wiedzieć, że przy ulicy Tatarskiej znajduje się także Cmentarz Tatarski.

Sady Żoliborskie – odrobina wsi w centrum Warszawy

Przede wszystkim jest to park, w którym rosną drzewa owocowe: jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie. Park nie jest duży, na jednym jego końcu znajduje się pawilon, w którym jest kawiarnio-restauracja. Samo miejsce jest magiczne wiosną (pora kwitnienia drzew owocowych) oraz jesienią – gdy emeryci z okolicznych domów zbierają dojrzałe owoce, by przygotować dżemy i kompoty dla swoich wnuczków. Nie jest to park duży, ale z całą pewnością inny niż wszystkie.

 

Gorąco zachęcamy do spędzenia kilka nocy w Warszawie w apartamencie na wynajem. Po pierwsze, takie apartamenty wydają się najbardziej “ludzkim” miejscem na szukanie noclegu. Dalej, nadal najlepszą lokalizacją jest Stare Miasto, apartamenty Stare Miasto mogą też oferować nieco wyższy standard. Wreszcie my, w każdym razie, serdecznie zapraszamy! Ulice Koźlą, Ciasną, Franciszkańską i Nowolipki to ulice, gdzie mogą Państwo zanocować w apartamencie na doby YesApartments.pl.

Być może zaciekawił Cię ten wpis? Zobacz nieoczywiste atrakcje Warszawy na YT (oczywiście, inne). Kliknij tutaj.

Lato w apartamencie na wynajem?

Lato w apartamencie na wynajem? Czemu nie?

Pozostaw komentarz