Na co zwracać uwagę przy wyborze apartamentu? Dobre noclegi. Warszawa Stare Miasto

Codziennie do Warszawy przyjeżdża wiele osób, część służbowo, część na zwiedzanie. Część zatrzymuje się w hotelach, inni – w apartamentach na wynajem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokum?
Wydaje mi się, że istnieją tak naprawdę trzy kluczowe czynniki, które finalnie mają wpływ na wybór apartamentu, który będzie spełniał oczekiwania.
1. Lokalizacja. Nie bez kozery istnieje powiedzenie, że istnieją trzy czynniki wpływające na cenę nieruchomości: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Idąc tym tropem najlepsza lokalizacja dla turystów to centrum Warszawy oraz apartamenty na Starym Mieście. Wszędzie blisko, większość atrakcji turystycznych dostępna jest na piechotę, wszędzie znajdziemy sklepy, restauracje, kawiarnie, gdzie możemy miło spędzić czas. Noclegi Warszawa Stare Miasto są optymalne dla turystów, noclegi bliżej biznesowej części Warszawy – dla osób szukających apartamentów na wynajem i podróżujących służbowo.
2. Opinie. Naprawdę warto poszperać w Internecie i poszukać opinii o lokalu i o właścicielu. Fotografie z reguły wyglądają super, ale może się zdarzyć, że rzeczywistość będzie daleko inna. Co z tego, że wynajmiemy pięknie wyglądający apartament na Starym Mieście, jeśli w środku będzie po prostu brudno? Naprawdę rekomenduję spędzenie nieco czasu i przejrzenie opinii. Noclegi Warszawa Stare Miasto to cudowna lokalizacja, ale wnętrze i standard też się liczą.
3. Trzeci czynnik to oczywiście cena. Warto pamiętać, by nie wybierać ofert tanich – to jest przecież zawsze kosztem czegoś. Albo pościel będzie gorszej jakości, albo sprzątanie nie takie, jak powinno, albo ostatni remont był wiele lat temu – cen nie da się oszukać. Warto pamiętać, że komplet prania pościeli z maglowaniem to ok. 15 zł od osoby, sprzątanie apartamentu ok. 35 m2 – minimum 40 zł. To są koszty stałe gospodarza, do tego musimy dołożyć trochę na reklamę (tak, tak, prowizje na Airbnb i Bookingu też kosztują!) i dopiero na końcu pojawia się zarobek. Nie chcecie być zaskoczeni? Nie wybierajcie najtańszych apartamentów!

Pozostaw komentarz