Muzeum Warszawy na rynku Starego Miasta

Samo Muzeum, o dziwo, jest mało reklamowane. Wśród zagranicznych turystów “must see places” to Muzeum Powstania i Polin. O Muzeum Warszawskim mało się mówi. W środku – dość pusto, kilkoro zwiedzających.

Już sama lokalizacja warta jest wejścia do środka – muzeum znajduje się na rynku Starego Miasta, w północnej pierzei kamienic. Od naszych apartamentów jest to odległość ok. 800 m, należy cały czas nieomalże iść ulicą Freta. Bilet kosztuje 20 zł. Dość drogo.

Sama ekspozycja jest naprawdę ciekawa, choć samo muzeum sprawia wrażenie nie dokończonego. Irytował co nieco labirynt pokoi, nie bardzo wiedziałem jak iść, by zobaczyć wszystkie ekspozycje. Część pokoi stoi też pusta, widać, że trwają prace nad poszerzeniem ekspozycji. tyle minusów, teraz plusy. Mega ciekawe zbiory pocztówek z początku XX wieku. Fantastyczna kolekcja malarstawa, w tym socrealistycznego dotycząca, oczywiście, naszej stolicy. Ciekawe makiety m.in. Warszawy z końca XVIII wieku. Zainteresowała mnie makieta pokazująca zmiany architektonicznego przy odbudowie starówki. Sporo ciekawostek z życia miasta, chociażby zmiany budowy kafli piecowych – widać było, jak rozwija się myśl technologiczna warszawskich zdunów.

Na pewno warto do muzeum zajrzeć, cieszę się, że tam byłem. Kolejny powód, by odwiedzić Warszawę i nasze apartamenty! 🙂

Wizyta