Muzeum Czar PRL – kolejna atrakacja dla turystów odwiedzających Warszawę

Jako, że w PRL się wychowałem (w 89 roku skończyłem 18 lat), gdy tylko się dowiedziałem, że w Warszawie funkcjonuje Muzeum Czar PRL – natychmiast postanowiłem tam się wybrać.  Samo muzeum znajduje się w opuszczonej fabryczce czy też warsztacie przy ulicy Mińskiej, nieopodal Zakładów E.Wedla. Samo wnętrze jest mocno industrialne. Niestety, nie jest łatwo się tam dostać z naszych apartamentów na wynajem i w ogóle od Starego Miasta – chyba najprościej jest dość do placu Zamkowego, zjechać schodami ruchomymi na dół (na marginesie: w PRL to były bodajże jedyne ruchome i działające schody w Polsce!) i wsiąść w tramwaj nr 6 lub 26.

Byłem z nastoletnim synem, on, jako typowy Milenials, o większości eksponatów nie miał pojęcia. A czego tam nie było! Telewizor Rubin, pralka Frania, rower Wagant, kartki na mięso, mnóstwo plakatów propagandowych, orenżada, budka telefoniczna na monety, czarny telefon – symbol władzy PZPRowskiego aparatczyka… Łza w oku się zakręciła! 🙂

Bilety kosztują 8 zł, można płacić kartą. Czy warto tam zajrzeć? Ależ tak! Nie jest to jednak atrakcja “must see” raczej tylko “nice to see”. Mi się podobało.

 

 

 

Muzeum Czar PRL - kolejna atrakcja Warszawy - YesApartments

Pozostaw komentarz