Mieszkanie na doby w Warszawie w listopadzie

Nie jest żadną wielką tajemnicą ani żadnym odkryciem, że szczyt sezonu na zwiedzanie Warszawy przypada latem. Niewątpliwie tłumy turystów, wycieczki szkolne, podenerwowane wychowawczynie tworzą swoisty klimat, który przeważa w turystycznej części miasta, na Nowym Mieście, Starym Mieście oraz oczywiście na Krakowskim Przedmieściu. Może zatem wycieczka do Warszawy w listopadzie czy grudniu to dobry pomysł? Mieszkanie na doby w Warszawie jesienią – ależ tak!

Dlaczego nie warto przyjeżdżać do Warszawy latem

OK, umówmy się. Lato w Polsce nie jest takie długie i na pewno warto je wykorzystać maksymalnie. Zapewne warto także przyjechać do Warszawy piękniejącej z każdym rokiem. Być może to najlepsza pora. Ale są jednak spore minusy. Restauracje są zatłoczone. Ceny wynajmu hoteli i mieszkań do doby – wyższe. Dodatkowo, jeśli wynajmie się mieszkanie na doby w Warszawie – klimatyzacja nie jest oczywistością. Zapewne trzeba się też liczyć z kolejkami do bardziej popularnych miejsc. Pamiętam latem tego roku naprawdę długą kolejkę w Łazienkach Królewskich do… toalety. Centrum Nauki Kopernik jest po prostu oblężone przez wycieczki szkolne i czasem nawet trudno się przecisnąć. Krakowskie Przedmieście jest tak zatłoczone, że trudno podziwiać architekturę (a jest co podziwiać!). Oczywiście a drugiej strony mamy szansę na dobrą pogodę – coś za coś.

Warszawa w listopadzie i grudniu

Dlaczego zatem warto wynająć mieszkanie na dobry w Warszawie w listopadzie czy grudniu i przyjechać choćby na weekend? Tu mała dygresja. Niewątpliwie Warszawy nie da się zwiedzić w jeden weekend. Aby przejść przez wszystkie najważniejsze miejsca, trzeba poświęcić na to minimum 4-5 dni. No ale cóż – i tak większość turystów przyjeżdża na jeden lub dwa dni, niestety. OK, ale wróćmy do tematu. W listopadzie jest pusto. Przecież całkiem sporo turystycznych atrakcji Warszawy: Wilanów, Zamek Królewski, Muzeum Historii Żydów Polski Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik – wszystko to zwiedza się pod dachem, niezależnie do pory roku!

Dodatkowo, w listopadzie już siódmy raz z rzędu jest akcja darmowych wejść do: Zamku Królewskiego, Łazienek, Wilanowa i Królikarni. Obniża nam to cenę przyjazdu. Dodatkowo większość miejsc noclegowych jest po prostu tańsza i można wynająć np. mieszkanie na dobry w Warszawie po prostu taniej. Zaraz za początku grudnia włączy się iluminacja świąteczna. Być może najpiękniejsza w Europie. Warto to zobaczyć! Spacer Krakowskim Przedmieściem o tej porze roku jest po prostu magiczny. Jakby tego mało, od grudnia zaczynają działać kiermasze świąteczne, przyjeżdżają kupcy z całej Polski, a także z Litwy, Białorusi czy Ukrainy i można wybrać coś naprawdę unikalnego. Może zatem zwiedzanie Warszawy jesienią i zimą to po prostu dobry pomysł?

Mieszkanie na doby w zimie – na przykładzie YesApartments

Osoby wynajmujące mieszkania na wynajem do sezonu zimowego muszą się oczywiście przygotować. Niewątpliwie  potrzeby gości zimą są nieco inne. Na co zwracamy szczególną uwagę?

Po pierwsze, należy gościom dostarczyć cieplejszej kołder. To chyba oczywistość. Dalej, szczególnie dbamy o to, by każde mieszkanie na doby było zaopatrzone w czyściki do butów. Niestety, władze miast w Polsce sypią sól drogową co często bardzo nieładnie zanieczyszcza buty. Po trzecie, w każdym mieszkaniu nasi gości mogą znaleźć kod czy pled, którym można się opatulić. W razie potrzeby czy też naprawdę chłodnej nocy kocyk ten może też służyć jako dodatkowe przykrycie. Z doświadczenia wiem, że pledy te bardzo polubiły zwłaszcza panie!

Zapraszamy zatem do naszych mieszkań na doby o każdej porze roku, zwłaszcza jesienią. Przekonają się Państwo, że warto!

Jeśli zainteresował Cie ten wpis i zamierzasz wynająć mieszkanie na doby w Warszawie – koniecznie przeczytaj o statusie Superhost (mamy ten tytuł od ponad 3 lat) – kliknij tutaj.

Zapraszamy też na stronę Łazienek Królewskich z informacją o darmowym listopadzie – kliknij tutaj.

Do zobaczenia!

Mieszkanie na doby w Warszawie

Mieszkanie na doby w Warszawie | YesApartments.pl

 

 

 

Pozostaw komentarz