Lodowisko w Warszawie. Rynek Starego Miasta

Z pewnością lodowisko w Warszawie to mega atrakcja dla każdego, kto chce się trochę poruszać. Podobnie jak w latach ubiegłych, lodowisko powstaje (piszę te słowa 3 grudnia), a właściwie już powstało w najpiękniejszej części Warszawy, na rynku Starego Miasta. Przez całą zimę będzie to super atrakcja i dla mieszkańców Warszawy, i dla turystów. Kto przyjeżdża do Warszawy tylko latem niech żałuje!

Gdzie w Warszawie można pojeździć na łyżwach?

Dzisiaj będę głównie pisał o tym, co można porobić na Starym Mieście oraz o innych atrakcjach Starego Miasta zimą. Natomiast oczywiście pojeździć na łyżwach można w różnych częściach Warszawy. Wymienię tylko kilka adresów:

Po pierwsze, duże lodowisko jest zawsze organizowane koło PKiN, os strony Parku Świętokrzyskiego.

Dalej, Urząd Gminy Bemowo co roku organizuje lodowisko naprzeciwko siedziby gminy.

Podobna sytuacja jest na Woli, lodowisko jest organizowane koło ratusza.

Na Pradze możemy pojeździć także na Saskiej Kępie, koło szkoły nr 37.

Pewnie tych miejsc jest trochę więcej, ale przy tych miejscach byłem i raczej jestem pewien, że lodowiska będą tam organizowane także w sezonie 2018/2019.

Lodowisko w Warszawie na rynku Starego Miasta

Wróćmy jednak na rynek Starego Miasta. Spacerowałem tam wczoraj, chciałem zobaczyć, czy i co ciekawego znajdę na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Przechodząc przez rynek zobaczyłem, że tak! jest! – lodowisko jest już praktycznie gotowe i pewnie lada dzień będzie otwarte. Jak dla mnie jest to najfajniejsze lodowisko, jakie sobie można wyobrazić. Przecież oprócz kręcenia piruetów można w spokoju podziwiać wszystkie przepiękne staromiejskie kamieniczki! Zaś po sporcie, można napić się grzanego wina oraz zjeść grillowaną kiełbaskę w jednej z kulinarnych budek, które także pojawiły się rynku Starego Miasta. Rodzice mogą też wysłać pociechę na lodowisko. Sami zaś, w spokoju, oddać się kontemplowania Warszawy, Syrenki Warszawskiej oraz całej atmosfery tej części miasta.

Co ważne, wstęp na lodowisko jest całkowicie darmowy, zaś lodowisko działa codziennie przez 11 godzin (od 10 rano do 21 wieczorem). Na miejscu można wypożyczyć łyżwy i za to obowiązuje jakaś niewielka opłata.

Jarmark Bożonarodzeniowy pod Barbakanem

Sama nazwa jest nieco myląca. Jarmark zaczyna się pod murami na wysokości Placu Zamkowego i ciągnie w kierunku Barbakanu, natomiast kończy się znacznie wcześniej. Przespacerowałem się tamtędy wczoraj. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Oczywiście znajdziemy tam stoiska z małą gastronomią, widziałem pękające obfitością stoisko z wędlinami litewskimi, moim zdaniem znacznie lepszymi, niż polskie). Uśmiechnąłem się na widok magnesów na lodówki – pojawił się nawy wzór z charakterystycznym napisem “Konstytucja”. Nieomylny to znak, że polski mały biznes uważnie śledzi trendy. Zwróciłem uwagę na stoiska z granym winem oraz z pierogami – zagraniczni turyści na pewno się ucieszą.

Propozycja spaceru

Jeśli trafili Państwo na tego bloga szukając atrakcji w Warszawie i może planują Państwo przyjazd do Warszawy na kilka dni, mam następującą propozycję na spędzenie naprawdę fajnych paru godzin w Warszawie. Zacznijmy od rynku Starego Miasta – godzinka na łyżwach, lodowisko w Warszawie zaprasza! Następnie mały kubeczek grzanego wina i jedno z dwóćh arcyciekawych muzeów: Zamek Królewski lub Muzeum Warszawy – oba znajdują się od siebie o kilka kroków, Muzeum Warszawy zajmuje północną pierzeję rynku. Następnie spacer wzdłuż murów do Barbakanu, po drodze można zjeść kiełbaskę lub wegetariańskie pierogi – do wyboru. Na zakończenie spacer do Parku Multimedialnych Fontann, gdzie też pewnie lada moment zacznie się zimowy taniec świateł. Brzmi dobrze? Zapraszamy do Warszawy, Warszawa naprawdę da się lubić!

Zainteresował Cię ten wpis? Szukasz noclegu w Warszawie? Zapraszamy do naszych apartamentów – kliknij tutaj.

Jeśli z kolei interesujesz się Warszawą, zapraszamy na naszego bloga – mniej więcej co tydzień staram się pisać o czymś nowym dla mnie – może i nowym dla Ciebie. W kolejce czeka wizyta w Królikarni oraz w Muzeum Pragi – te wpisy pewnie ukażą się już w grudniu.

Zamek Królewski w Warszawie zimą

Zamek Królewski w Warszawie zimą | YesApartments.pl

Lodowisko w Warszawie. Rynek Starego Miasta

Lodowisko w Warszawie. Rynek Starego Miasta | YesApartments.pl

 

Pozostaw komentarz