Nowa kawiarnia Nowe Miasto

Kawiarnia Nowe Miasto. Ostatnio przy ulicy Freta otwarła się nowa miejscówka. Znajduje się ona tuż obok rynku Nowego Miasta, między restauracjami Enoteka a Gospodą Pod Kogutem. Kawiarnia Nowe miasto zawsze jest mile widziane, zawsze cieszę się z każdej inicjatywy, która czyni to miejsce bardziej interesującym.

Szczerze mówiąc mam problem, czym to miejsce jest:

  1. Otwiera się od 8.30 jak typowa kawiarnia, oczywiście można się rano napić kawy i zjeść śniadanie, jest też opcja kupienia kawy take away
  2. Zamyka się bardzo późno, zaś ogródek bodajże do północy (później, ze względu na dobro mieszkańców, można się bawić wewnątrz)
  3. Wystrój przypomina bardziej miejsce, gdzie zachodzi się na piwo lub wino. W oczy rzuca się spory wybór alkoholi nad barem, są też szafy szczelnie wypełnione winami
  4. Menu jest z kolei bardziej kawiarniane, z naciskiem na kawy, herbaty, soki i ciasta 🙂 Nie brakuje też koktajli i alkoholi, ale to już raczej w dalszej części menu. Podobno wieczorami pojawia się typowy barman.

Pozostańmy zatem przy nazwie, jaką sugerowała mi pani za ladą: kawiarnio-winiarnia.

Kawiarnia Nowe Miasta – pierwsze wrażenie

Jako, że lokal znajduje się w miejscu, gdzie bywam praktycznie codziennie, nie mogłem się oprzeć pokusie, by tam nie zajrzeć. Wnętrze urządzone jest ze smakiem i jest bardzo nowoczesne. To niewątpliwy plus. Drugi plus, to miła obsługa, co niestety nie zawsze jest oczywiste. Trzeci plus – to pyszna kawa w umiarkowanej cenie. Suma tych plusów powoduje, że na pewno będę tu bywał. Zaletą, zwłaszcza latem, jest też zupełnie sympatyczny ogródek letni wzbogacony o kilka leżaków. Leżakowanie na ulicy Freta, tego jeszcze nie było! I bardzo fajnie 🙂

Ciekaw jestem dalszych losów tej inicjatywy. Z obserwacji wiem, że nie jest wielką sztuką prowadzić biznes na ulicy Freta latem. Schody zaczną się jesienią i zimą. Poznałem właścicieli kawiarni Nowe Miasto, sympatyczni ludzie, życzę im szczerze powodzenia w prowadzeniu własnego biznesu. Zainwestowali niemało – i czasu, i pieniędzy. Oby im wyszło, a kawiarnia Nowe Miasto okazała się sukcesem.

Kawiarnia Nowe Miasto – zalety i wady

O zaletach już trochę pisałem, teraz zastrzeżenia. Pierwsze jest dosyć podstawowe: nie umiem określić grupy docelowej odwiedzającej to miejsce. Podam przykład: Cafe Polyester vis a vis to typowy drink bar – są alkohole i drobne przekąski. Z kolei Cafe Bombonierka nieopodal to typowa kawiarnia, skoncentrowana na kawie, napojach bezalkoholowych i ciastach. Niewątpliwie kawiarnia Nowe Miasto próbuje łączyć różne przeciwstawne trendy i nie wiem czy na dłuższą metę wyjdzie im to na zdrowie. Rodzina z małymi dziećmi pijąca kawę w środku nie będzie się czuła komfortowo. Przytłaczać ją będzie wybór alkoholi. Z kolei jeśli ma to być drink bar – to czemu menu skonstruowano tak, że drinki są na samym końcu? Może z czasem miejsce i jego przeznaczenie określą się same.

Ja z każdym razie trzymam kciuki za nową inicjatywę przy ulicy Freta. Jeśli będzie nieopodal lub po prostu jeśli mieszkacie w moich apartamentach – zaglądnijcie na kawę, śniadanie, zaś wieczorem na piwo! Naprawdę liczę na to, że kawiarnia Nowe Miasto wtopi się w pejzaż tej części Śródmieścia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kawiarni Nowe Miasto? Zajrzyj tutaj.

Interesują Cię inne wpisy o kulinariach Warszawy? Kliknij tutaj!

Kawiarnia Nowe Miasto

Kawiarnia Nowe Miasto | YesApartments.pl

Kawiarnia Nowe Miasto1

Kawiarnia Nowe Miasto1 | YesApartments.pl

Kawiarnia Nowe Miasto2

Kawiarnia Nowe Miasto2 | YesApartments.pl

Kawiarnia Nowe Miasto3

Kawiarnia Nowe Miasto3 | YesApartments.pl

 

 

 

Pozostaw komentarz