Gdzie zjeść śniadanie?

Dość często jesteśmy pytani, gdzie najlepiej zjeść śniadanie na Nowym Mieście. Pierwszą odpowiedzą jest oczywiście – w naszym apartamencie! Przecież nasi goście mają tam do dyspozycji wszystko, co jest potrzebne do przygotowania śniadania, zaś dwa sklepy spożywcze – Zielona Żabka oraz sklep na rogu Franciszkańskiej i Freta oferują szeroki wybór produktów.

Co jednak, gdy nasi goście nie chcą bawić się w przygotowywanie śniadania i chcą po prostu gdzieś wyjść? We wczesnych godzinach porannych rysują mi się 3 opcje:

  • śniadanie w Wake Cup Coffee przy ul. Franciszkańskiej. Fajne, klimatyczne, nowoczesne miejsce. Lokal jest otwarty od 7-mej rano, o tej godzinie przeważają osoby zamawiające kawę na wynos i pędzące do pracy. Ale można też usiąść, w lokalu są naprawdę świetne croissanty, tarty, quiche oraz podgrzewane kanapki.
  • śniadanie w Cafe Bombonierka. Lokal jest otwarty od godziny 8-mej. Śniadanie kosztuje kilkanaście złotych (do tego, dodatkowo, kawa lub herbata). Jest bodajże 6 pozycji w menu, z nieśmiertelną jajecznicą na czele.
  • śniadanie w kawiarni Pożegnanie z Afryką – świetna opcja zwłaszcza dla miłośników kawy! Lokal przy ulicy Freta jest czynny od 7-mej rano. Wybór śniadań nie powala na kolana, ale jeśli oprócz przekąski zależy nam na doskonałej kawie, jest to chyba najlepszy wybór.

Jeśli żaden z lokali nie przypadnie Państwu do gustu, pozostaje hotel La Regina (śniadanie ok. 100 zł) lub dalszy spacer na Stare Miasto.