Czy Warszawa da się lubić? Czemu tak wielu ludzi spoza stolicy jej nie lubi?

Czy Warszawa da się lubić? A jeśli tak, to dlaczego? Mieszkam pod Warszawą od kilkunastu lat, wcześniej z rodziną mieszkaliśmy we Wrocławiu, tam się zresztą urodziłem. Warszawę cały czas odkrywam. Po 12 latach muszę powiedzieć, że Warszawa to nie tylko Stare Miasto, Nowe Miasto i Krakowskie Przedmieście. Warszawa to dużo, dużo więcej, ale trzeba czasu, by ją odkryć.

Z pewnością większość czasu w Warszawie spędzam na Nowym Mieście. Przecież nasze apartamenty na wynajem znajdują się właśnie tam. Jest to OK, wszystkie atrakcje turystyczne są blisko, wypożyczalnia rowerów – za rogiem, goście z Zachodu wpadający do Warszawy na 1-2 dni mają wszystko, co potrzeba. Apartamenty na wynajem są pełne, turyści – zadowoleni. Ale apartamenty i Stare Miasto to naprawdę nie wszystko.

Czy Warszawa da się lubić? Historie ukryte

Weźmy sobie chociaż historię żydowskiego Getta. Czy wiecie, gdzie kręciła się karuzela z wiersza Miłosza? Kto mieszkał pod adresem Solidarności 93? Gdzie mieszkali Ustasze pacyfikujący Getto (o dziwo, te budynki nadal stoją i są zamieszkałe przy ul. Żelaznej, znając historię tego miejsca nie mógłbym tam mieszkać). Gdzie znajdował się sierociniec Janusza Korczaka? A czy wiecie, że Stowarzyszenie Pomoc dla Sierot Korczaka znajdowało się przy ulicy Franciszkańskiej 2, gdzie teraz znajdują się nasze dwa apartamenty, Chopin Apartment i Studio Chopin?

Gdzie dzisiaj można jeszcze zobaczyć fragmenty muru Getta? Dlaczego zapadła się ziemia przy ulicy Nowolipki? Gdzie przed wojną ulica Nowolipki się zaczynała? Niewątpliwie sam spacer śladami nieistniejącej już dzisiaj niestety Warszawy może być fascynującym przeżyciem. Spoza fasad szklanych biurowców może wyłonić nam się inny, zupełnie nieznany świat. Warto to poznać!

Nie wspominam już nawet o Bulwarach Wiślanych, Zamku Królewskim, wspaniałych muzeach.

Zapraszam do swoich apartamentów na wynajem, chętnie o tym wszystkim opowiem! A jeszcze nie wspomniałem o wspaniałej historii Powązek, o Cmentarzu Tatarskim tamże, o cmentarzu żydowskim gdzie na pewno warto się wybrać na groby Szpilmana, Edelmana czy Zamenhoffa… Z pewnością w Warszawie jest co robić!

Czemu zatem tak wielu ludzi Warszawy nie lubi?

No właśnie! Może z niewiedzy? Niechęci? Dość powszechnej arogancji Warszawiaków? Mieszkając we Wrocławiu często jeździłem do Warszawy służbowo i też szczerze mówiąc Warszawy nie lubiłem. Gdyby mnie wtedy zapytano: “czy Warszawa da się lubić?” Pewnie odpowiedziałbym przecząco… Jechałem na kilka godzin, odwiedzałem biura i urzędy – co tu ciekawego? Jeśli zatem macie takie doświadczenia, zapraszam do rezerwowania naszych apartamentów na Nowym Mieście i do odkrywania Warszawy wraz z tysiącem jej feerii i barw.

Z pewnością samo Stare Miasto może być przedmiotem wielu pięknych wzruszeń – warto zobaczyć z jakim pietyzmem zostały zachowane nieliczne zachowane elementy. Tak, wiem, gotyckie kamieniczki Starego Miasta mają kilkadziesiąt lat. Za to jak pieczołowicie zostały odrestaurowane! Chyba i tak warto je zobaczyć?

A Nowe Miasto? Przecież spokojna dzisiaj ulica Franciszkańska była niegdyś gwarną ulicą pełną niewielkich żydowskich kramów i sklepików. Dalej, dzisiejsza wielkomiejska ulica Stawki przechodzi przez Umschlagplatz. Zaś budynek nieopodal, w którym dzisiaj uczą się studenci był świadkiem strasznych wydarzeń. Z kolei przy ulicy Miłej można natknąć się na pamiątkę po bunkrze Anielewicza. Moim zdaniem w Warszawie historia nie szepcze i nie mówi – ona krzyczy! Z pewnością apartamenty na wynajem na Starym Mieście są świetnym pomysłem na zamieszkanie w najpiękniejszej części stolicy i na odkrywanie historii.

Mieszkania na dobry Warszawa YesApartments – dlaczego warto je wynająć?

Oczywiście wynajem apartamentów w Warszawie to dla mnie nie tylko biznes i zarobek. To, oczywiście, też. Ale ważniejsze dla mnie jest spotkanie drugiego człowieka i przekazanie mu pasji i wrażliwości, z jaką można zwiedzać Warszawę. Poza tym, sporo podróżowałem i wydaje mi się, że wiem, czego turysta potrzebuje do dobrego wypoczynku. Staram się to swoim gościom zapewnić. Zatem: czy Warszawa da się lubić? Moim zdaniem – tak!

Spodobał Ci się ten wpis? Zostaw komentarz! A czy znasz historię Kolumny Zygmunta? Kliknij tutaj!

Jeśli zaś chciałbym przyjchać do Warszawy na kilka dni – zapraszamy do nas! Kliknij tutaj!

Czy Warszawa da się lubić?

Czy Warszawa da się lubić? | YesApartments.pl

 

Pozostaw komentarz