Chopin Apartment Warsaw

Dzisiejszy wpis będzie mocno nostalgiczny, chciałbym bowiem wrócić do 2015 roku. W grudniu 2015 roku kupiliśmy pierwsze mieszkanie i zaczęliśmy remont. Świtało już nam w głowie, że chcemy je wynajmować krótkoterminowo. Jak do tego doszło? Dlaczego Chopin Apartment Warsaw? Zapraszam do przeczytania całego wpisu!

Muzykę Chopina lubię właściwie od zawsze. Pewnie nie jest to zbyt częste zjawisko, ale często prowadzę samochód słuchając muzyki Fryderyka. Co roku, chociaż raz! musimy być na koncercie w Łazienkach Warszawskich oraz w Żelazowej Woli.

Kim jest dla mnie Fryderyk Chopin?

Pamiętam swoją tęsknotę za krajem jak mieszkałem w Irlandii. Nie tęskniłem za rodakami, wręcz przeciwnie – zagranicą Polaków poznaje się głównie słysząc słowo na “k…”. Zawsze ogromnie mnie to raziło i razi. Za to za Polską i polskimi krajobrazami, topolami między polami, wierzbami płaczącymi gdzieś nad strumieniem – tęskniłem ogromnie. Zawsze w myślach obrazom tym towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina.

Dlaczego Chopin? Nie jestem żadnym muzykologiem, ale muzyka Chopina jest taka bardzo… polska. Z całą pewnością niesłychanie uczuciowa i burzliwa. Nieokiełznana. Co tu dużo gadać – po prostu romantyczna. Romantyzm zaś jest dla duszy mojej oraz duszy Polaków jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem. Nie mam wątpliwości, że AK, Szare Szeregi, Powstanie Warszawskie są przykładem właśnie polskiego romantyzmu. Oczywiście, dobrze by było, byśmy byli jednam większymi realistami. Ale patrząc nawet na ostatnie wybory polityczne obawiam się mocno, że jesteśmy jako naród niereformowalni.

Chopin Apartment Warsaw

Remontując nasz pierwszy apartament na wynajem krótkoterminowy zastanawialiśmy się nad nazwą. Na początku myśleliśmy o czymś nawiązującym do bursztynu, w końcu to nasz nieomalże narodowy kamień szlachetny. Dość szybko jednak zarzuciliśmy ten pomysł. Amber brzmi dobrze, ale jak – w sposób tani i jednocześnie trwały – urządzić apartament w nawiązaniu do bursztynu? Równolegle to bursztynu pojawił się pomysł urządzenia “apartamentu Chopin” i ta nazwa okazała się znacznie bardziej trafiona. Port lotniczy Okęcie jest imienia Fryderyka. Akcja z wyrzucaniem fortepianu Chopina (nawiązanie do wiesza Norwida) jest jedną z atrakcji Krakowskiego Przedmieścia. Dodatkowo, w internecie jest mnóstwo grafik dobrej jakości, które można zastosować. Spora ich część jest czarno-biała, ale to jest z kolei kolorystyka bezpieczna i praktyczna z punktu widzenia wynajmu. Zatem – Chopin Apartment Warsaw!

Kolejne apartamenty

Rok później kupiliśmy kolejny apartament. Nieopodal, przy ulicy Franciszkańskiej. Mieszkanie było mniejsze, nie było więc problemu z nazwą typu “Chopin Apartment Warsaw II”. Nazwa pojawiła się sama – Studio Chopin Warsaw. Taka też nazwa funkcjonuje do tej pory a Studio przy ulicy Franciszkańskiej jest jednym z najlepiej ocenianych naszych apartamentów.  Później pojawiły się kolejne dwa apartamenty i odeszliśmy od konsekwencji w nazwie “Chopin”, ale to już zupełnie inna historia, zapewne na następny wpis.

Chopin Apartment Warsaw, Studio Chopin Warsaw – opinie

Chopin Apartment Warsaw oraz Studio Chopin Warsaw są wynajmowane już od ponad 3 lat. Dorobiły się po ok. 200 opinii. Przeważają te bardzo dobre, kilka procent jest dobrych. Kiedyś przejmowałem się każdą uwagą, dzisiaj już wiem, że nie zawsze i nie za wszelką cenę da się zaspokoić gusta wszystkich gości. Koniec końców mówimy o ekonomicznych noclegach… Tym niemniej naprawdę robimy wszystko, by pobyt w naszych apartamentach na wynajem był przez naszych gości miło wspominany. Wbrew pozorom, to jest naprawdę sporo pracy!

Skoro Chopin Apartment Warsaw to i Fryderyk Chopin – nie wiem, czy Państwo wiedzą, ale do naszych czasów zachowało się kilka fotografii Fryderyka Chopina. W nawiązaniu do bloga załączam dwie z nich.

Zainteresował Cię ten wpis? Przeczytaj więcej o naszych apartamentach, kliknij tutaj.

Szukasz noclegu w Warszawie? Kliknij tutaj i zarezerwuj!

Fryderyk Chopin | YesApartments.pl

Fryderyk Chopin już chory | YesApartments.pl

 

 

 

 

 

Pozostaw komentarz