Centrum Handlowe Arkadia

Trzydzieści lat po upadku gospodarki centralnie planowanej do najważniejszych rangą wydarzeń urosło odwiedzanie rozmaitych centrów handlowych. Centrum Handlowe Arkadia jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie.

Lokalizacja

Centrum Handlowe Babka znajduje przy rondzie Zgrupowania AK “Radosław”, nadal chyba przez większość Warszawiaków nazywanym rondem Babka. Co ciekawe, mimo, iż nowa nazwa ronda obowiązuje już od 17 lat, budynki przy rondzie nazywają się “Babka Tower”. Na rondzie Radosława przecina się kilka ważnych ulic: Aleja Jana Pawła II, Okopowa oraz Słonimskiego .Na środku ronda stoi wielki 70-metrowy i podświetlany maszt, na którym powiewa flaga Polski. Z pewnością jest to punkt charakterystyczny ułatwiający orientację.

Nasze apartamenty na wynajem YesApartments.pl znajduję się w sumie niedaleko. Z Polin Apartment najlepiej dojechać dwa przystanki tramwajem. Z apartamentów na Nowym Mieście chyba najwygodniej jest dojść ulicą Stawki i dalej Dziką. Zapewne spacer taki zajmie ok. 15 minut.

Centrum Handlowe Arkadia – historia i godziny otwarcia

Na początku przyjrzyjmy się historii budynku. Budowę zlecono już w grudniu 2002 roku z polecenia firmy Cefic. Prace zakończyły się już następnego lata. Z pewnością efekt był imponujący. Stworzono około 110 tysięcy metrów kwadratowych, które mogły pomieścić ponad 270 sklepów. Dla porównania – inne ważne centrum handlowe, Złote Tarasy, ma powierzchnię 65 tysięcy metrów. Obiekt położony jest w centrum Warszawy – dojazd z wspomnianych już Złotych Tarasów zajmuje około 10 min tramwajem. Deweloper przewidując zainteresowanie obiektem przygotował parking liczący ponad 4500 miejsc. Kiedy możemy udać się tam na zakupy? Od poniedziałku do piątku Arkadia otwarte jest od godziny 10 aż do 22. W piątki i soboty jest otwierane o godzinę wcześniej i zamykane o godzinę później, czyli jest czynne aż do 11 wieczorem! Z kolei w niedzielę centrum otwarty jest dosyć krótko bo jedynie od 10 do 16. Należy oczywiście pamiętać o wolnych niedzielach podczas których otwarte jest jedynie kino.

Centrum Handlowe Arkadia wewnątrz

Po dostaniu się na miejsce przyjrzyjmy się jak prezentuje się budynek. Witają nas ławki i drzewa, co od razu napawa nas pozytywnie względem dalszej wizyty. Centrum jest bardzo duże, a wielki napis “Arkadia” naprawdę robi wrażenie. Czy takie miejsce mogłoby powstać w Polsce w latach 90? Chyba jednak nie.

Jak właściwie możemy spędzić czas w obiekcie? Najważniejsze jest nie zgubić się w tak dużym budynku. Oczywiście ja sam dać mogę jedynie postawowe informację, które mam nadzieję będą jednak pomocne dla gości Arkadii. Miejsce podzielono na 4 pasaże: Canaletto, Wisła, Twardowski oraz Kopernik.

Znajdziemy tu wszystko czego oczekiwać moglibyśmy po tak dużym obiekcie: księgarnia Empik, duży zasób sklepów z modą (Big Star czy Berszka) oraz wiele innych, na które wymienienie zwyczajnie nie starczy miejsca. Można też bezcelowo błąkać się po sklepach. W 2014 została dobudowana strefa spożywcza. Oczywiście znajdziemy tam przede wszystkim fast foody takie jak McDonald czy KFC, nie zabraknie jednak jednego czy dwóch miejsc o nieco wyższym standardzie.

Kino Cinema City Arkadia

Jako dosyć młoda osoba miejscem, które odwiedzam najczęściej jest oczywiście kino. W tym aspekcie Arkadia zdecydowanie ma się czym pochwalić. Kino Cinema City liczy sobie 15 sal i moim zdaniem jest najlepszym kinem jakie możemy znaleźć w Warszawie. Sale są duże, fotele wygodne a filmy z reguły dobre ;). Jedyną, niestety dosyć poważną wadą są dosyć drogie na tle innych kin bilety.

Często na miejscu znajdziemy również rozmaite komercyjne wydarzenia takie jak konkursy czy zabawy organizowane z myślą o podopiecznych. Przykładowo, w momencie w którym to piszę, są organizowane spotkania z sympatyczną Myszką Miki, celem poszukiwania rozmaitych fantów.

Podsumowując uważam Arkadię za miejsce warte odwiedzenia. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Napisał: Wiktor Warchałowski

Zainteresował Cię ten wpis? Zapraszamy na wpis o rynku Nowego Miasta – kliknij tutaj!

Jeśli natomiast szukasz dodatkowych informacji o Centrum Handlowym Arkadia, nieodzowna Wikipedia jest zawsze pod ręką, kliknij tutaj.
Centrum Handlowe Arkadia

Centrum Handlowe Arkadia | YesApartments.pl

Pozostaw komentarz