Bar Vega w Warszawie

Gdy jestem bardzo głodny i jednocześnie nie chcę wydać majątku na obiad, swoje kroki kieruję na al. Jana Pawła II. Znajduje się tam bar Vega

Jak trafić do baru Vega?

Nie jest bardzo łatwo tam dotrzeć. Najpierw należy się udać w okolice skrzyżowania Al. Jana Pawła II i Solidarności. Na samy rogu znajduje się McDonalds, to już znak, że jesteśmy blisko 🙂 Należy przejść kawałeczek Jana Pawła II w kierunku Ronda ONZ (miniemy po drodze kebab i kilka sklepów). Następnie wejść na podwórko pierwszą możliwą bramą, jaką Państwo zobaczą (u góry jest napis – bar Vega). Sam bar znajduje się w drugim ciągu budynków, niedostępnych bezpośrednio z ulicy. Aby wejść do baru, należy pokonać kilka schodków. Wydaje się, że osoby niepełnosprawne będą wymagały asysty. Niewątpliwie warto bar Vega znaleźć – jedzenie jest po prostu przepyszne, a przy tym niedrogie.

Co można tam zjeść?

Wszystkie potrawy przygotowywane są bez użycia cukru, mleka i jajek. Potrawy są przyprawione egzotycznymi przyprawami, czasem miałem trudność w nazwaniu tego, co jem 🙂 Do wyboru z reguł← są dwie zupy (np. wegańska zupa z grochu, krem z dyni – sporo tu dań sezonowych). Na drugie danie można spróbować gulaszu z fasoli, wegańskich pierogów, kotletów z cieciorki… Fantastyczne są warzywne kotlety, chyba z soczewicy, choć nie jestem pewien. Niewątpliwe bogactwo smaku i świetnie dobrane przyprawy powodują, że smakują po prostu fantastycznie. Na osobne zdanie zasługują desery, które są po prostu wspaniałe (polecam ciasto czekaladowe) i oczywiście przygotowane bez dodatku cukru, mleka i jajek. Naprawdę Bar Vega potrafi zaskoczyć!

Bar Vega. Ile to kosztuje?

Drugie danie kosztuje 15 złotych, zestaw dwudaniowy – 18-20 zł, do tego trzeba doliczyć jakiś napój i ewentualnie deser. Porcje są duże. Prawie się najadłem samą zupą :). Z kolei obiad na bogato – czyli pierwsze i drugie danie, kawa/herbata i jakiś deser to wydatek ok. 30 zł na osobę. Moim zdaniem – warto!

Z pewnością bar Vega to kolejne ukryte magiczne miejsce w Warszawie. Naprawdę warto się tam wybrać – polecam i wszystkim swoim gościom będę polecał.

Strona internetowa baru – kliknij tutaj.

Zapraszam też do przeczytania wpisu o barze “Klukovka” – znajduje się on nieopodal i serwuje pyszne dania kuchni wschodniej głównie ukraińskiej – kliknij tutaj. Być może zajrzą Państwo i tutaj?

Bar Vega

Pozostaw komentarz