Bar Klukovka przy Alei Jana Pawła II

Dzisiaj nieco lżejszy temat, moje odkrycie kulinarne z ostatnich dni. Jeśli ktoś lubi dania kuchni wschodniej lub, co gorsza, nie zna ich i chciałby poznać, mocno rekomenduję to miejsce! Lokalizacja – Aleja Jana Pawła II 65, właściwie dokładnie tam, gdzie znajduje się nasz najnowszy apartament na wynajem, Polin. Wystarczy przejść na drugą stronę ulicy.

Sam bar jest niewielki – cztery stoliki w środku i niewielki, bodajże też czterostolikowy, ogródek na zewnątrz. Ale kuchnia! Kuchnia jest po prostu palce lizać.

Z zupe można zamówić solankę i barszcz ukraiński – ten ostatni obowiązkowo podawany z chlebem. Solanka jest mięsna, niestety, podobno w Warszawie jest zbyt duży problem z kupnem świeżej, dobrej, rzecznej ryby (oryginalnie solanka rybna powinna być gotowana na łbach szczupaków).

Drugie dania – rozpieszczają. Na pewno warto spróbować czeburieków – jest to danie kuchni gruzińskiej – rodzaj dużego pieroga nadziewanego mięsem i smażonego na tłuszczu. Na Ukrainie czeburieki są często sprzedawane na targach, tak jak u nas nie przymierzając zapiekanki. Zwróciłem też uwagę na dania z baraniny i przy najbliższej okazji na pewno skosztuję potrawy o nazwie “Plov”. Jadłem ją w swoim życiu kilkakrotnie, za każdym razem smakowała wybornie. Jest to potrawa głównie z ryżu i mięsa baraniego, koniecznie z dużą ilością nieznanych mi niestety przypraw.

Do obiadu można zamówić ukraińskie piwa z browaru “Obolon”.

Generalnie – do tej pory na blogu opisywałem głównie zabytki i inne atrakcje Warszawy, chodzi mi po głowie napisanie w całości subiektywnego mini-przewodnika kulinarnego – siłą rzeczy rejony, gdzie jadam najczęściej to Muranów i Nowe Miasto, czyli miejsca, gdzie gościmy turystów w naszych apartamentach na doby. Obiecuję to zrobić – może zimą, gdy będzie trochę więcej wolnego czasu?

Polin Apartment Warsaw - Bar Klukovka Bar Klukovka Jana Pawła II 65

Pozostaw komentarz