Apartamenty na wynajem a stan klatek schodowych

Przyznaję, tytuł jest dość dziwny, ale proszę pozwolić mi wyjaśnić. W ciągu ostatnich 3 lat kupiliśmy cztery mieszkania na wynajem. Każde z nich nadawało się tylko do kompletnego remontu i każde zostało pieczołowicie wyremontowane. Remont każdego mieszkania kosztował dobre kilkadziesiąt tysięcy złotych, wyposażenie (lodówka, suszarka do włosów, talerze etc. etc.) – kolejne kilkanaście.

Dodajemy ofertę na Booking, Airbnb, Hotels.com. Wypatrujemy pierwszych gości. Wiemy, że goście napiszą nam recenzję. Recenzja dotyczy całości pobytu i… no właśnie.

Aby dojść do apartamentu, trzeba przejść przez klatkę schodową. Klatka schodowa i jej potencjalny remont jest w gestii Wspólnoty Mieszkaniowej. A ta ma często różne priorytety.

Żeby nie być gołosłownym. Klatka schodowa prowadząca do Studia Warszawa jest naprawdę OK. Klatki schodowa prowadząca do Studio Chopin i Polin Apartment nie są może najczystsze, ale nadal nie ma wstydu. Klatka schodowa prowadząca do naszego najlepiej położonego i najlepiej sprzedającego się apartamentu Chopin Apartment – to obraz nędzy i rozpaczy.

Jakiś czas temu zakończył się tam remont instalacji elektrycznych, budowlańcy z wrodzonym poczuciem estetyki ścianę w kolorze brudnoszarym załatali efektownymi białymi plamami. Wygląda to strasznie. Nie mam nawet siły na zrobienie jakichś zdjęć, wygląda to tak przeraźliwie, że moje dobre samopoczucie zostało mocno zachwiane.

Próbowałem zainteresować remontem wspólnotę – bez skutku. O dziwo, większość sąsiadów także nie ma najmniejszej ochoty na jakikolwiek remont. Zawsze mnie to zastanawiało, w końcu to oni tam mieszkają, ja mam tam tylko apartament na wynajem!

Tak czy siak, rubikon został przekroczony. Zadzwoniłem do sprawdzonego już fachowca (robił remont w Studio Warszawa przy ulicy Ciasnej i w Polin Apartment przy ul. Nowolipki) i w przyszłym tygodniu wchodzimy, ja w roli pomocnika malarza. Robię remont klatki schodowej na swoim piętrze oraz ściany na klatce schodowej z parteru na piętro. Mam nadzieję, że pozostali sąsiedzi widząc efekt końcowy też się zmobilizują.Staircase renovation - Chopin Apartment Warsaw

Pozostaw komentarz