Apartamenty Franciszkańska Warszawa – cisza i spokój w centrum miasta

Dlaczego zdecydowaliśmy się kupić apartamenty na Nowym Mieście? Dlaczego wydaje nam się, że apartamenty Franciszkańska Warszawa to optymalny wybór? Jeśli zastanawiają się Państwo właśnie nad wyborem apartamentu lub hotelu i chcą Państwo przyjechać po prostu na zwiedzanie Warszawy – gorąco rekomenduję ten właśnie rejon. Dlaczego? O tym poniżej 🙂

Zarys historii ulicy Franciszkańskiej

Franciszkańska jeszcze w XVIII wieku była właściwie na skraju miasta. Na tyłach zbudowanego w połowie XVII wieku Kościoła Franciszkanów często organizowano pojedynki – było to ciche i ustronne. Piękny, klasycystyczny pałac Radziwiłłów na ulicy Zakroczymskiej to dopiero wiek XVIII.

W 20-latach XIX wieku zaczęła się tu osiedlać ludność żydowska. Wtedy też nastąpiła eksplozja budowy kamienic. Oczywiście, obowiązkowo z podwórkiem i małym sklepikiem od frontu. Warto wiedzieć, że przy ulicy Franciszkańskiej 2 (dzisiaj jest tak okropnie pomalowany różowawy blok) znajdowało się Towarzystwo Pomocy Sierot założone przez Janusza Korczaka. Miejsce to widać z okien naszych apartamentów, Chopin Apartment Warsaw oraz Studio Chopin Warsaw. Sam sierociniec mieścił się gdzie indziej, dzieci w swej ostatniej drodze maszerowały właściwie przez pół Warszawy, w czasie wojny sierociniec znajdował się przy dzisiejszej ulicy Siennej.

Po wojnie Franciszkańska została odbudowana dość niedbale. W latach 40-tych i 50-tych pobudowano typowe bloki, głównie dla robotników pobliskiej Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. W takich blokach znajduje się m.in. Studio Chopin Warsaw – apartamenty Franciszkańska Warszawa to także i nasza specjalizacja. Mimo lokalizacji w ścisłym centrum, ulica Franciszkańska jest typową ulicą mieszkaniową, jest tu też dość mało sklepów.

Apartamenty Franciszkańska Warszawa – dlaczego warto?

Z pewnością Nowe Miasto to dzielnica cicha, spokojna i – o dziwo! – bardzo zielona. Już te trzy elementy powodują, że apartamenty przy ulicy Franciszkańskiej mogą być po prostu dobrym wyborem. Dalej, drugim argumentem przemawiającym za tą częścią Warszawy jest fakt, że właściwie wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne są dostępne na piechotę. Może tylko Wilanów i Muzeum Powstania Warszawskiego są nieco dalej, ale do pierwszego mamy bezpośrednie połączenie autobusowe z placu Krasińskich, do drugiego zaś z łatwością dojedziemy metrem. Zaś Stare Miasto znajduje się w odległości krótkiego spaceru!

Być może obawiają się Państwo, że w pobliżu nie będzie sklepów i miejsc na większe zakupy. Nic bardziej mylnego! Na rogu Franciszkańskiej i Freta znajduje się duże sklep spożywczy Sam Plus. Oprócz tego na Franciszkańskiej znajduje się bardzo przyjemna kawiarenka (Wake Cup Cafe), w której możemy zjeść śniadanie.

Oczywiście, Franciszkańska to nie jedna z uliczek Starego Miasta. Ale za to na ulicę Franciszkańską z łatwością można dojechać autem. Nawet więcej, można tam bez większego problemu zaparkować!

Ciekawi Cię ten rejon miasta? Kliknij tutaj, by przeczytać więcej informacji na temat ulicy Franciszkańskiej.

Szukasz apartamentu do wynajęcia? Zapraszamy do nas! Kliknij tutaj.

Apartamenty Franciszkańska Warszawa

Apartamenty Franciszkańska Warszawa | YesApartments.pl

Pozostaw komentarz