Apartamenty Franciszkańska Warszawa – cisza i spokój w centrum miasta

Jeszcze w XVIII wieku była to granica miasta. Na tyłach zbudowanego w połowie XVII wieku Kościoła Franciszkanów często organizowano pojedynki – było to już praktycznie poza miastem. Piękny, klasycystyczny pałac Radziwiłłów na ulicy Zakroczymskiej to dopiero wiek XVIII.

W 20-latach XIX wieku zaczęła się tu osiadać ludność żydowska. Wtedy też nastapiła ekspolozja budowy kamienic, obowiązkowo z podwórkiem i małym sklepikiem od frontu. Warto wiedzieć, że przy ulicy Franciszkańskiej 2 (dzisiaj jest tak okropnie pomalowany różowawy blok) znajdowało się Towarzystwo Pomocy Sierot założone przez Janusza Korczaka. Miejsce to widać z okien naszego apartamentu Chopin Apartment Warsaw. Sam sierociniec mieścił się gdzie indziej, dzieci w swej ostatniej drodze maszerowały właściwie przez pół Warszawy, bo sierociniec znajdował się przy dzisiejszej ulicy Siennej.

Po wojnie Franciszkańska została odbudowana dość niedbale. W latach 40-tych i 50-tych pobudowano typowe bloki, głównie dla robotników pobliskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. W takich blokach znajduje się m.in. Studio Chopin Warsaw – jeden z naszych apartamentów przy ulicy Franciszkańskiej w Warszawie.

Mimo lokalizacji w ścisłym centrum, ulica Franciszkańska jest typową ulicą mieszkaniową, jest tu też mało sklepów. Goście wynajmujący nasze apartamenty Franciszkańska Warszawa mogą się cieszyć bliskością centrum ale też jednocześnie ciszą i spokojem. Zapraszamy!

Pozostaw komentarz