Apartamenty do wynajęcia Warszawa Stare Miasto – najważniejsze atrakcje turystyczne

Dość często witając moich gości jest pytany: Ok, ale co Pan poleca do zwiedzania? Jakie restauracje Pan lubi? Dlaczego tak właściwie Stare Miasto będące nieco na uboczu centrum (tu uwaga: dla Warszawiaków “centrum” to skrzyżowanie Alei Jerozolimskich i Marszałkowskiej) jest najlepszą opcją do zatrzymania się i warto tam poszukać apartamentów na wynajem? Postanowiłem zatem zrobić krótką listę najważniejszych atrakcji turystycznych, co ważne, znajdujących się do 10-15 minut spacerem od naszych apartamentów. Na końcu zaś polecę trzy restauracje przy ulicy Freta, różniące się zarówno kategorią cenową, jak i oferowanym menu.

Co warto zatem zobaczyć zatrzymując się w naszych apartamentach do wynajęcia na warszawskim Starym Mieście?

 1. Rynek Starego Miasta wraz z pomnikiem Syrenki.
 2. Muzeum Warszawy znajdujące się w kamieniczkach północnej pierzei rynku. To muzeum naprawdę jest bardzo ciekawe i warto tam się wybrać!
 3. Izba pamięci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego – ul, Kanonia – koniecznie trzeba tam zajrzeć!
 4. Zamek Królewski w Warszawie – moim zdaniem przynajmniej na razie można sobie odpuścić zwiedzanie Pałacu pod Blachą.
 5. Spacer ulicą Bugaj z koniecznych wejściem i zejściem ulicą Kamienne Schodki
 6. Troszkę dalej – Centrum Nauki Kopernik – punkt obowiązkowy dla rodzin z dziećmi
 7. Pokaz w parku Multimediach Fontann (naprawdę bardzo ładne! Szkoda tylko, że Wisłostrada nie jest w całości schowana w tunel na długości warszawskiego Starego Miasta).
 8. Muzeum Katyńskie w warszawskiej Cytadeli (za rok, dwa będzie tam też Muzeum Historii Polski i Muzeum Oręża Polskiego)
 9. Łączka przy warszawskiej Cytadeli – miejsce egzekucji polskich patriotów
 10. Muzeum Polin
 11. Umschlagplatz – miejsce często mijane przy ulicy Stawki, a warto tam się chwilę zatrzymać. Pomyśleć o tym co tam się działo. Pomodlić się o to, by takie wydarzenia już nigdy nie powtórzyły się w przyszłości.
 12. Troszkę dalej – Cmentarz Żydowski i Cmentarz Powązkowski

Jak widać, samo zwiedzenie najbliższej okolicy naszych apartamentów na wynajem to dobry kilka dni zwiedzania! Gdzie zatem warto coś zjeść? Zaproponuję trzy restauracje przy ulicy Freta, w najbliższej okolicy Chopin Apartment Warsaw, Studio Chopin oraz Studio Warszawa. Z Polin Apartment na ulicę Freta trzeba się przejść ok. 10-minutowym spacerem.

 1. Freta 33 – moja ulubiona restauracja przy ulicy Freta. Zupa arbuzowa w letnie dni jest po prostu legendarna.
 2. Fret-a-Porter – dobra restauracja serwująca kuchnię polską. Porcje są dobrej wielkości i w dobrej cenie
 3. Gospoda pod Kogutem –  moje odkrycie ostatnich miesięcy – coś dla miłośników stylu vintage. Stara knajpa z tradycyjnym wystrojem, miła obsługa w wieku 50+, dobra i co ważne bardzo tania kuchnia polska. Polecam zestawy lunchowe w cenie 15-20 zł oraz racuszki z jabłkami – palce lizać!

Przepraszam za skrótowość. Właściwie każde z tych miejsc zasługuje na oddzielny wpis. Pewnie z czasem na naszym blogu ukażą się bardziej szczegółowe recenzje – lato sprzyja spacerom ja zaś spacery po Warszawie naprawdę lubię!

Jeśli zatem szukacie apartamentów na wynajem – to tylko Stare Miasto i jeszcze nieśmiało wspomnę – tylko YesApartments! 🙂 Spradź ofertę naszych apartamentów, na naszej stronie www są najlepsze ceny!

 

Pozostaw komentarz