Zapraszamy do naszych apartamentów na doby – lato się zbliża!

Lato w Warszawie jest przeważnie piękne. Duże znaczenie odgrywa tu fakt, że po pierwsze mamy całkiem sporą rzekę i dużo terenów zielonych wokół niej. Po drugie, Warszawa jest miastem bardzo zielonym z dużą ilością parków i po prostu jest gdzie wypoczywać. Niestety wiem, że dla wielu przyjezdnych Warszawa jest miastem nieprzyjaznym i kojarzy się głównie z labiryntem dworca Warszawa Centralna. Ale Warszawa to nie tylko brudny (fakt, przyznaję) labirynt! Zapraszamy do apartamentów na doby YesApartments.pl, przekonajcie się sami!

Bar La Playa – prawie naprzeciwko apartamentów na doby YesApartments!

Pamiętam taką scenę sprzed kilku lat. Właśnie siedziałem w barze La Playa po praskiej stronie Wisły i cieszyłem oczy przepięknym widokiem na Stare Miasto. Być może dokładnie tam, gdzie niegdyś siadywał Canaletto malując epicką panoramę XVIII-wiecznej Warszawy (widok jest porównywalny). Z pewnością LaPlaya to unikalny dancing bar, gdzie można zamówić coś do picia. Nieopodal znajduje się jedna z plaż nad Wisłą. Dokładnie między barem a plażą jest (może był, nie byłem tam kilka lat) podest zbity z drewnianych desek. Pamiętam, leciała jakaś samba i nagle para siedząca przy stoliku obok wstała i zaczęła tańczyć. Niewątpliwie byli to zawodowi tancerzy, ale jak oni tańczyli! Być może możecie to sobie wyobrazić: plaża, samba, plaża, Wisła, Stare Miasto po drugiej stronie. Z pewnością ten moment był naprawdę zachwycający.

Sakana Sushi Bar

Kiedyś dawno temu kolega z pracy (pracowałem wtedy w polskim oddziale dużej, amerykańskiej firmy) zabrał mnie na lunch. W związku z tym pojechaliśmy w okolice Cmentarza Powązkowskiego, a dokładnie jego starej, katolickiej części. Niestety, najbliższe otoczenie przepięknego i ważnego dla Polaków cmentarza nie jest ładne. Niestety, kwiaty i znicze sprzedawane są w brzydkich budach. Nieopodal znajduje się koszmarna samowola budowlana – hotel Czarny Kot. Na szczęście ma być rozebrany, ale co tu dużo gadać, przestał ponad 20 lat…  Natomiast z tyłu hotelu, przy ulicy Burakowskiej, znajduje się dość zadbane podwóreczko ze szlabanem. Wreszcie przejechaliśmy szlaban i nagle znalazłem się w innej rzeczywistości.

Restauracja nazywała się Sakana Sushi Bar. Pamiętam, że jadłem tam fantastyczne sushi, przygotowywane – a jakże! – przez japońskich kucharzy, pierwszy raz wtedy zetknąłem się z mini zestawami, które przypływały do nas w małych kolorowych miseczkach małymi łódeczkami. Płaciło się od ilości zjedzonych miseczek oraz od ich koloru. Pomieszanie miejsc – brzydkich i pięknych, fantastycznych lokalizacji ukrytych gdzieś pomiędzy nieładnymi budami – to także jest Warszawa. Trzeba czasu, by to odkryć.

SOHO Factory, restauracja Mateusza Gesslera

Praga. Ulica Mińska. Kto był, ten wie, kwintesencja Pragi. Czynszowe ceglane kamienice, sporo alkoholików, bezrobotnych. Przeważnie po prostu biednie. Kto był, ten wie, jak wygląda ulica Mińska.Przy ulicy Mińskiej znajduje się jakieś biuro w jakimś okropnym szarym biurowcu, obok znajduje się szlaban i… znajdujemy się nagle w zupełnie innej rzeczywistości! Dość powiedzieć, że ma tam swoją restaurację Mateusz Gessler. Właściwie wrażenie jest takie, jakbyśmy nagle z XIX wieku przenieśli się w wiek XXI. A to wszystko przy tej samej ulicy. Niewątpliwie Warszawa to miasto pełne kontrastów i powtórzę jeszcze raz – potrzeba czasu, by tego dotknąć.

To tylko kilka przykładów. Dawno temu, gdy mieszkałem jeszcze poza Warszawą i spacerowałem ulicą Freta, do głowy by mi nie przyszło, że będę tam miał apartamenty na wynajem. Zaś okolice ulicy Koźlej, Franciszkańskiej, Ciasnej czy też Nowolipek staną się moim nieomalże drugim domem.

Właśnie tego typu historie opowiadam moim gościom, staram się im zaszczepić miłość, a przynajmniej sympatię do tego miasta. Nieustająco zapraszamy do naszych apartamentów na doby!

Zapraszamy do naszych apartamentów na domy, kliknij i zarezerwuj już teraz! Z pewnością na naszej stronie znajdziesz najniższe ceny.

Wreszcie osoby zainteresowany tym, jak wyglądała Warszawa przed wojną, zapraszam tutaj. Warszawa da się lubić! 🙂

Wynajem apartamentów na doby

Wynajem apartamentów na doby | YesApartments.pl

 

Pozostaw komentarz