5 powodów, dla których warto wynająć apartament na doby

Jakie są właściwie powody, by porzucić wygodny hotel, z reguły dysponujący dobrą restauracją, masażami, usługami etc.? By zamieszkać w apartamencie na wynajem? Jakie przewagi konkurencyjne ma wynajem apartamentów nad zamieszkaniem w wygodnym hotelu? Ponieważ zajmujemy się wynajmem apartamentów już ponad dwa lata i patrząc na opinie użytkowników, idzie nam zupełnie dobrze, postanowiłem wyodrębnić sześć głównych przewag konkurencyjnych apartamentów nad hotelami. Oto one:

  1. Cena. Co tu dużo mówić, wynajem apartamentów jest po prostu tańszy. Oczywiście apartament apartamentowi nierówny, choćby na Airbnb można znaleźć wspaniałe pałacowe rezydencje, które oczywiście swoje kosztują. Ale fakt faktem – per saldo wynajem apartamentu jest po prostu tańszy.
  2. Lokalizacja. Apartamenty na wynajem są często po prostu świetnie i niecodziennie zlokalizowane. Chcesz zamieszkać w wieży na moście Poniatowskiego w Warszawie? Proszę bardzo. Chcesz zamieszkać w łodzi na Odrze? Nie ma problemu. Chcesz zamieszkać dokładnie na rynku Starego Miasta w Warszawie (uwaga – żadnego hotelu tam nie ma)? Zapraszamy! Wynajem apartamentów, choćby wynajem apartamentów w Warszawie daje naprawdę bardzo duże możliwości.
  3. Powierzchnia. Zdecydowana większość wynajmowanych apartamentów oferuje dużo więcej przestrzeni niż tradycyjny hotel.
  4. Poczucie się jak “locals”. Hotele, zwłaszcza te 4 i 5-gwiazdkowe są zawsze trochę wyobcowane z normalnego życia. Jeśli chcesz dotknąć życie takim, jakie jest, z zakupami w pobliskim spożywczaku, kupowaniem owoców w pobliskim warzywniaku – apartamenty na wynejm są znacznie lepszą opcją!
  5. Kontakt z gospodarzami. Do dzisiaj utrzymuję kontakt z gospodynią a apartamentu w Rio, gdzie kiedyś spędzałem wakacje. To jest naprawdę inne przeżycie, niż wymuszony i oficjalny uśmiech recepcjonisty w hotelu!

Zbliżają się wakacje, Warszawa naprawdę da się lubić i można się w niej zakochać. Zapraszam do sprawdzenia naszych apartamentów!

Pozostaw komentarz