Mieszkania na doby Warszawa – alternatywa dla hoteli?

Pewnie niewiele osób wynajmujących mieszkania na doby ma świadomość, że jest to zupełnie nowa nisza rynkowa. 10 lat temu nikomu (no, może prawie nikomu) nie śniło się nawet, że jadąc w podróż – turystycznie czy biznesowo – można zatrzymać się nie w hotelu. Apartamenty na doby to oczywiście odpowiedź na zapotrzebowanie rynku związane także z tanim lataniem – jeśli kupuje się bilet lotniczy za kilka Euro, po prostu nie chce się potem wynajmować hotelu za euro kilkaset. Dodatkowo pojawił się termin „sharing economy” – można wynajmować na czas samochody (car sharing), samochód z kierowcą (Uber), to czemu nie mieszkanie (Airbnb)? Proszę zwrócić uwagę, jak bardzo sharing economy przyspieszyła w ostatnich latach!

Wielu turystów zauważyło, że apartament na doby to świetna alternatywa dla tradycyjnego zakwaterowania. Okazało się również, że apartamenty na doby to także świetne rozwiązanie dla firm. Firmy są szczególnie wyczulone na koszty. Wysyłając pracowników w delegację np. do Warszawy może się okazać, że wynajem apartamentów dla firm to po prostu znaczna oszczędność. Z myślą o firmach istnieją również platformy wynajmu średnioterminowego (do kilku miesięcy) – osobiście współpracuję w tym zakresie z firmą Flatio. Jest to również sharing economy, ukierunkowana na troszkę inny segment rynku, umożliwiająca oczywiście wynajem apartamentów dla firm. Wszystkie nasze apartamenty są dostosowane do wynajmu średnioterminowego i posiadają wszelkie niezbedne udogodnienia.

Rośnie liczba osób (sam się do niej zaliczam), dla których hotele po prostu przestały istnieć. Nie chcę być trybikiem w korporacyjnej maszynie, chcę poznać właściciela, dowiedzieć się, co lubi, chociaż chwilę po ludzku pogadać. Sam staram się tak samo przyjmować gości w Warszawie – pogadać, pokazać, powiedzieć, co mi się podoba, a co – niekoniecznie. Tak jest fajniej. Można poczuć się jak prawdziwy członek lokalnej społeczności. Do tej pory wynajmowałem apartamenty we Wrocławiu (świetny apartament na ul Potiebni na Sępolnie – polecam!) oraz w Rio de Janeiro. W tym ostatnim mieście wynająłem apartament za naprawdę racjonalne pieniądze na Copacabanie, w widokiem na plażę i morze – było super!

Zatem – czy mieszkania na doby Warszawa to alternatywa dla hoteli! Oczywiście tak!

Pozostaw komentarz